רוח גבית לאזריה: השופט סגל בביקורת מפורשת על התביעה ובית הדין

בבית הדין הצבאי לערעורים מתקיים היום דיון נוסף, אחד לפני האחרון, שהגיש החייל היורה כנגד ההרשעה שלו. במהלך הדיון גילה השופט חוסר סבלנות בולט לתביעה וביקר מפורשות חלק מהכרעת הדין של הערכאה הקודמת

בבית הדין הצבאי לערעורים בקריה מתקיים היום דיון נוסף בערעור שהגישו פרקליטיו של אלאור אזריה כנגד הכרעת הדין בעניינו. הדיון היום הוא האחד לפני האחרון, כשלאחר מכן ימסרו השופטים את הכרעתם.

בצוות ההגנה שואבים עידוד רב מהעמדה האוהדת של השופט סגל, ראש ההרכב בדיון. כך למשל כאשר התובע, עו"ד נדב ויסמ, כינה את אזריה 'שקרן' הוא ננזף ע"י סגל שאמר לו: "זה לא ביטוי ראוי. אתה יכול להשתמש במילים אחרות״.

כשויסמן ביקש להביא ראיות מתיקי רצח והריגה אחרים הוא נדחה ע"י השופטים.

כך התעלמו שופטי אזריה מעדויות לטובתו ופסלו מפקדים בכירים בצה"ל

ענין נוסף: השופט התייחס בביקורת גלויה לעובדה שעדותו של אזריה שניתנה חצי שעה לאחר האירוע נדחתה, ואילו עדותו של המ"פ שניתנה 12 שעות לאחר האירוע התקבלה במלואה. "אתה לא רואה כאן בעיה? אתה לא רואה שאין אחידות בבית הדין בין אי קבלת גרסתו של אלאור לבין קבלת גרסתו של המ״פ? אתה לא חושב שזה מבטא משהו?", תהה השופט סגל.

כשהתובע הודה שאין על כך תשובה הפטיר השופט: "לא בטוח שיש תשובה לדבר הזה".

עוד מדברי השופט באותו ענין: "בית הדין מתייחס אחרת לשינוי הגרסה של אלאור והתייחסות אחרת לשינוי הגרסה של המ״פ. זה צורם לי וזה לא ברור. יש כאן דברים הפוכים וממושכים כעילה לתת אמון. נכון שיש עשרות עדויות אבל אתה עונה לי במכלול. אני ערכאת ערעור, אני צריך לבדוק את הנמקת בית הדין ואני נתקלתי במכשול ואני לא יודע לאמוד אותו כרגע. לא דברו על זה בסיכומים, לא אתה ולא הסנגוריה. בהנמקה של בית הדין יש דיסוננס. אני צריך לנתח משפטית את משמעות הדבר הזה. יש פה דיסוננס כי אחד נאשם והשני מ״פ?"

כאמור, הדיון עצמו עדיין נמשך, עם טענות שונות לכאן או לשם. חשוב להדגיש כי אין להסיק מהפרוטוקול המובא כאן דבר לגבי ההכרעה שתתקבל בערעור, אך בסביבת משפחת אזריה שואבים אופטימיות רבה מהלך הרוח של השופטים בבית הדין העליון. האם בסופו של יום אכן תתרחש דרמה משפטית של ממש שתהפוך את ההחלטה על פיה? ימים יגידו.

משפט אזריה: "הוא מעולם לא אמר למ"פ 'הוא ירה בחבר שלי'"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן