על רקע הדיווחים שמסר מידע מסווג לרוסיה ופיטורי ראש הFBI , טראמפ מתעקש שהכול שקר: "שום פוליטיקאי בהיסטוריה לא קיבל יחס לא הוגן כמו שאני מקבל. הישגיי אדירים"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ מחה הערב (ד') את הטענות נגדו, בצל פרשת קומי ומסירת המידע המסווג לרוסיה ואמר: "שום פוליטיקאי בהיסטוריה לא קיבל יחס גרוע יותר או לא-הוגן יותר מהיחס שאני מקבל".

"רשמתי הישגים אדירים בזמן הקצר שעבר מאז שהושבעתי לנשיא".

טראמפ הזכיר גם את ביקורו במזרח התיכון בשבוע הבא, שבמסגרתו יגיע גם לישראל, אך לא פירט עליו. "אבקר בישראל כדי לחזק את הברית הבלתי ניתנת להתרה שלנו עם בת בריתנו", אמר.

הדברים נאמרו על רקע הסערה הפוליטית המטלטלת את וושינגטון: אתמול דיווח "ניו יורק טיימס" כי לפי תזכיר שכתב ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי, שאותו פיטר טראמפ במפתיע לפני שבוע, הנשיא ביקש ממנו בפברואר השנה להפסיק את החקירה נגד היועץ לביטחון לאומי לשעבר בממשלו, מייקל פלין, בגין קשריו לרוסיה.

טראמפ בדרך לישראל: השערוריות, המבוכות והתקלות

הערב אמר לראשונה גם חבר קונגרס מהמפלגה הרפובליקנית ג'סטין אמאש – כי אם טראמפ אכן דרש מראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי להפסיק את החקירה אזי הדבר יכול להיות סיבה מספקת להדחתו.

כשנשאל אם הדבר יכול להיות בסיס להדחה השיב: "אם הטענות האלה נכונות. כל אחד במדינה הזו זכאי למשפט הוגן, בין שמדובר בנשיא או בכל אדם אחר".
אמאש הוא הרפובליקני הראשון שמעלה את האפשרות שיהיה צורך להדיח את טראמפ, אך גם בכירים רפובליקנים שבהחלט יש להם השפעה על מהלכיה של הנהגת המפלגה מתחילים להתבטא נגד התנהגות הנשיא.

בימים האחרונים דיווחו גורמים אמריקניים כי טראמפ חשף בפני שר החוץ של רוסיה סרגיי לברוב ושגריר רוסיה בוושינגטון מידע רגיש ביותר על ארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש), שהועבר לממשל מישראל.

ברשת ABC דווח הלילה כי המידע מעמיד בסכנה מרגל שמפעילה ישראל בשורות דאעש.

ברקע הדברים, שוחח אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו עם טראמפ. גורם בלשכת נתניהו אישר את הפרסום בנוגע לקיום השיחה. לדברי הגורם, השיחה ארכה כ-20 דקות ועסקה רק בנושא הביקור הקרוב של הנשיא בישראל.