ירי אזרחי שני בתוך יממה: אזרח ישראלי, אב ל-8 ילדים, שנקלע להתפרעות של עשרות פלסטינים סמוך לחווארה, חש בסכנת חיים, פתח לעברם באש והרג אחר מהם. פלסטיני נוסף נפצע באורח בינוני • בפנים: תיעוד מהשטח

ירי אזרחי שני לעבר מחבלים בתוך יממה: אזרח ישראלי, תושב אחת ההתנחלויות בשומרון ואב ל-8 ילדים, נקלע הבוקר למארב אבנים סמוך לחווארה באזור השומרון. בשלב מסויים התקרבו המתפרעים, קרוב למאתיים במספר, לעבר רכבו וזה חש סכנה ממשית לחייו.

הוא פתח באש לכיוון המחבלים בניסיון להרחיק אותם. כתוצאה מהירי נהרג אחד המחבלים וחברו נפצע באורח בינוני.

בהמשך הגיע צה"ל לזירה, חילץ את הנהג ופיזר את ההתפרעות.

בוידאו: הרכב לאחר הפגיעות שספג. צילום: מועצה אזורית שומרון

מהמועצה האזורית שומרון נמסר בתגובה: "התפרעויות בכביש חווארה מתרחשות זה היום השלישי ברציפות. ערבים תוקפים מכוניות ישראליות. ניפצו שמשות רכבים. חוסמים את כביש הגישה של יישובי גב ההר למרכז הארץ. ומיידים אבנים לעבר רכבים עם משפחות וילדים".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון שוחח עם מח"ט שומרון חיזק את ידיו וקיים הערכת מצב עם הגורמים הרלוונטים לדבריו: "יש לפעול באפס סובלנות כלפי מחבלים המבקשים לעצור את שגרת החיים ולפגוע פשוטו כמשמעו בתושבים. אנחנו מחזקים את חיילי צה"ל בפעילותם להגנה על אזרחי מדינת ישראל" עוד הוא הוסיף: "אסור לנהוג בכפפות של משי במחבלים. לא ייתכן שאמא תצא עם בנה בבוקר לתור לרופא או לעבודה ותותקף לאור היום"

על תקרית הירי במחבל אמר דגן: "אני מגבה לחלוטין את התושב שהגן על חייו ועל חיי הסובבים אותו מפני התוקפים".

//www.jdn.co.il/breakingnews/838149
//www.jdn.co.il/breakingnews/837690