סערת טראמפ בכותל המערבי: "בגלל הכותל הרפורמי"

הגר"מ שטרנבוך אמר בשיעורו כי זה שנים רבות שראשי השלטון מנסים לרוקן את הכותל מקדושתו ולהפכו לאתר לאומי ולמרכז כפירה. לא פלא שגם ראשי השלטון באמריקה רואים בכותל כמקום הנתון במחלוקת עם הישמעאלים על בעלות המקום

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

סערה דיפלומטית התחוללה השבוע כאשר הצוות האמריקני המכין את ביקור נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בישראל, ובהמשך גם בכירים בממשל ארה"ב, התנערו מהקשר הישראלי לרחבת הכותל המערבי.

בדברים שנשא אמש (ד') ראב"ד העדה החרדית בירושלים הגר"מ שטרנבוך שליט"א בהיכל ישיבתו, במסגרת השיעור השבועי על החומש הנמסר מידי שבוע, התייחס הגר"מ שטרנבוך למתיחות בין ישראל לארה"ב על הריבונות הישראלית בכותל המערבי.

בדבריו החריפים אמר: "השבוע התקוטט אחד מראשי השלטון באמריקה עם ראשי השלטון בארץ ישראל, וטען להם שהכותל המערבי אינו שייך ליהודים – והם ראו בזה כפגיעה חמורה. כל מי שיש לו עיניים לראות יראה את שורש העניין, שהרי ידוע שהם מנסים לרוקן את כותל המערבי מקדושתו רח"ל ולהפכו ל"אתר לאומי רח"ל.

הגר"מ פירט כי "זה כבר שנים רבות שבעוה"ר הם מחללים את קדושת המקום ומשביעים שם חיילים וחיילות שיהיו נאמנים למדינה וחוקיה רח"ל, ואלפי רחוקים באים לשם בפריצות נוראה כדי לבקר במקום כ"אתר לאומי" בלבד רח"ל, ולאחרונה הוסיפו פשע על פשעם לחזק את ידי הרפורמים ולתת להם מקום בכותל המערבי ללעוג שם רח"ל מהקב"ה ותורתו בפרהסיה, וח"ו להפכו למרכז כפירה ולמרכז פריצות בתיפלותיהם המעורבות רח"ל – וכביכול הכותל המערבי אינו מקום קדוש אלא הוא רק מקום היסטורי ולאומי ששייך לערוך בו טקסים רח"ל.

"וכשהם עצמם עושים מהכותל המערבי מקום היסטורי ולאומי גרידא ואינם רואים בו כמקום קדוש, נוהג עמם הקב"ה במידה כנגד מידה וגם אומות העולם מתייחסים לכותל כמקום לאומי גרידא, ומשייכים אותו למחלוקת עם הישמעאלים על בעלות וחשיבות המקום, ומתעלמים לגמרי מקדושת ונוראות המקום שלא זזה משם שכינה מעולם. אם הם היו מכבדים את הכותל המערבי כמקום קדוש לתפילה ולא היו הופכים אותו ל"אתר לאומי" ששייך בו חלק לרפורמים לעשות בו את טקסיהם רח"ל, לא היו מתקוטטים עמהם לומר שהכותל המערבי אינו שייך ליהודים.

"ידוע שכל תפילות בית ישראל בכל מקום שהם עוברים דרך ארץ ישראל, ומשם לירושלים, ומירושלים הם עוברים דרך הכותל המערבי למקום קודש הקדשים ששכינה לא זזה משם מעולם, ועכשיו בשעה זו שבאים פריצים וכופרים לכותל המערבי ועושים ליצנות ומבזים שם את הקב"ה ומכעיסים אותו בתוך מקום שכינת עוזו, עלולה השראת השכינה בכותל המערבי להתמעט ולהסתלק במקצת בשעה שמכעיסים אותו במקום זה, ואז ח"ו אנו בסכנה שמא תפילותינו לא יתקבלו ונהיה ח"ו במצב ש"גם כי סתם ואשווע סתם תפילתי", ואז רח"ל נהיה מופקרים כאיילות השדה, ה"י.

לסיום אמר: "וצריכים אנו למחות על חילול הקודש והמקדש שמשחקים בלעג וקלס בכותל המערבי מקום שכינת עוזו, והקול נשמע ממרום "על כבודי לא מחיתם", ואנו מעוררים ח"ו דין שמים עלינו כשאנו שותקים, והלב כואב ודואב לראות כבלע את הקודש ואי אפשר לשתוק בשעה כזאת, וראוי לחשוש שיתבעו אותנו בשמים שאין עונה ואין מקשיב להשמיע קול מחאה עצומה בכותל המערבי שתישמע מסוף העולם ועד סופו, וכל אחד ישתדל למחות כפי יכולתו וכוחו".

2 תגובות

דברים של טעם!
הרב שטרנבוך מסביר כאן עמדה חשובה, לא קיצונית ואף לא שיטת הרבי מסאטמאר.
בסך הכל הוא גם לא זז מעמדת קדושת הכותל המערבי.
אבל אותם שליטים בארצינו שנותנים יד לפשיעות חמורות כנגד דת תורת ישראל אוכלים עכשיו מדה כנגד מדה.
עד מתי נהיה גם או לחרפה ?! ביבי שוב בתשובה כי ימינו פשוטה לקבלך!

נכון 100% משה אמת ותורתו אמת

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell