טרקטור הוצת הלילה בכפר בורין הסמוך לשכם, כשבנוסף רוססו בקרבת מקום כתובות גרפיטי בעברית הקוראות לנקמה. המשטרה פתחה בחקירה ונבדק החשד האם מדובר בנקמה של גורמים קיצוניים לטרור האבנים של הימים האחרונים

חשד לאירוע 'תג מחיר' בשומרון: טרקטור הוצת הלילה בכפר בורין הסמוך לשכם. מאוחר יותר התגלו במקום כתובות 'נקמה' ומגן דוד.

במשטרה פתחו בחקירה, תןך שהם לא שוללים את הקשר לאירועי טרור האבנים בימים האחרונים בכלל וניסיון הלינץ' בחווארה אמש.

צילומים: דובר המשטרה
WhatsApp Image 2017-05-19 at 07.32.04

WhatsApp Image 2017-05-19 at 07.32.05

WhatsApp Image 2017-05-19 at 07.32.07

כזכור, בתיעוד ממצלמות אבטחה במקום האירוע אמש בחווארה, ניתן לראות המון ערבי זועם חוסם את רכבו של היהודי. במקביל, אמבולנס פלסטיני חוסם את הציר ולא מאפשר לו לצאת מהמקום.

בשלב זה פותח היהודי בנסיעה ודורס מספר מפגינים. כתוצאה מכך, ההמון במקום מנסה לפתוח את הרכב ולשלוף החוצה את הנהג, דבר שהעמיד אותו בסכנת חיים ממשית והביאה לירי שגרמה למותו של אחד הפורעים הפלסטינים.

התקרית החלה כהפגנה שאורגנה לתמיכה בשביתת הרעב של האסירים. הפלסטינים צעדו לאורך הכביש הראשי של חווארה, שהוא כביש בשטח C בשליטה ישראלית מלאה והוא למעשה חלק ממכביש 60 בין רמאללה לשכם. בכביש הזה נעים דרך קבע ישראלים ופלסטינים כאחד ויש בו לא מעט אירועים של זריקות אבנים.

מאחורי הקלעים מדובר בניסיון של חמאס לייצר עימותים כשברקע הגעתו של דונלד טראמפ לאזור. ההחלטה על קריאה ליום זעם באה עוד קודם לתקרית בחווארה ואינה קשורה אליה. קריאות לימי זעם בחודש האחרון מאז החלה שביתת האסירים וביום הנכבה בשבוע שעבר לא תורגמו לעימותים נרחבים בשטח אלא לכמה עימותים בהשתתפות מועטה בנקודות חיכוך בגדה המערבית. מאידך ברצועת עזה נשמר השקט לאורך כל שביתת הרעב.

//www.jdn.co.il/news/israel/838306

//www.jdn.co.il/news/israel/838237

//www.jdn.co.il/breakingnews/838168