על רקע הדיווחים על עסקאות נשק בשווי מיליארדים עליהם חתם הנשיא טראמפ עם המלך הסעודי, משגרת ארה"ב לישראל מסר מרגיע לפיו, "יישמר יתרונה הצבאי ועליונותה של ישראל על פני מדינות ערב"

על רקע הדיווחים המגיעים מריאד על הסכמים לאספקת נשק בהיקפים של מיליארדים שנחתמו בין ארצות הברית לסעודיה, מיהרו גורמים בממשל לשגר מסר 'מרגיע' לישראל ולפיו, ארצות הברית ממשיכה להיות מחויבת לידידתה הגדולה ביותר, כשהובהר כי מבחינת הממשל, "על ישראל להמשיך להוביל ולשמור על עליונותה הצבאית על פני שכנותיה".

בהודעה שפרסם אמש הבית הלבן נמסר על עסקאות נשק בשווי 350 מיליארד דולר עליהם חתם הנשיא טראמפ עם המלך הסעודי, לפי הדיווח, 110 מיליארדים ימומשו באופן מיידי.

מדובר בסכום הגבוה ביותר שנחתם אי פעם בין שתי מדינות בנוגע לסחר בנשק.

במהלך טקס חתימת ההסכם אמר טראמפ, כי מדובר, "בהרחבה משמעותית של שיתוף הפעולה הביטחוני בין שתי המדינות וכי זו תחילתה של נקודת מפנה ביחסים", כזכור, בתקופת כהונתו של הנשיא אובמה חלה ההידרדות ביחסי המדינות, לאחר שהעדיף לוותר על הסעודים לטובת גיבוש הסכם עם האיראנים.

לפי הדיווחים בארה"ב, כחלק מה'דיל' שרקם טראמפ עם הסעודים, תישאר ארצות הברית באזור לא רק על מנת להשלים את המלחמה בדאע"ש אלא גם כדי לגבש קואליציה נגד התחמשותה של איראן ואיומיה ליציבות האזור.

בהודעה שפרסם שר החוץ הסעודי עם חתימת ההסכם נאמר, כי "החבילה הזו של ציוד הגנה, תתמוך בצורכי הביטחון ארוכי הטווח של סעודיה ואזור המפרץ בפני האיומים האירניים – בו בזמן העסקה תבטיח את יכולתה של הממלכה לתרום לפעולות נגד הטרור בכל רחבי האזור, ובכך להוריד את העול מהצבא האמריקני".