הגראי"ל שטינמן לנציגי 'דגל': "להחיל את חוק השבת על תל אביב"

מרן ראש הישיבה, הגראי"ל שטיינמן, הורה הערב לנציגי "דגל התורה" להתעקש להחיל את חוק השבת החדש בצורה רטרואקטיבית גם על תל אביב - ולא לוותר על 'קוצו של יוד' בנושא העקרוני הזה

הערב נכנסו שלושת נציגי דגל התורה חברי הכנסת משה גפני אורי מקלב ויעקב אשר אל מעונו של מרן ראש הישיבה ברחוב חזו"א 5 בבני-ברק להתייעצות מיוחדת בנושא חוק השבת.

חברי הכנסת סיפרו למרן ראש הישיבה על התקדמות המגעים לאפשר את חקיקת החוק כך שיחול רטרואקטיבית גם על המרכולים בעיר תל אביב ובעצם יעקוף את פסיקת בג"צ.

מרן ראש הישיבה הורה להם להתעקש ולנסות בכל מחיר להעביר את החוק גם על העיר תל אביב, ולא לוותר על 'קוצו של יוד'.

כזכור בתגובה לפסיקת בג"ץ המתירה את פתיחת העסקים בשבת בעיר תל אביב המפלגות החרדיות גיבשו הצעת חוק שנועדה למנוע מרשויות מקומיות לאמץ את חוק העזר העירוני שאישרה עיריית תל אביב, המסדיר את פתיחתם של כ-160 מרכולים ועסקים בשבת.

מתח בקואליציה: האם חוק השבת יעבור בכנסת?

בדברי ההסבר להצעת החוק החדשה נכתב כי בג"ץ הפר את הסטטוס־קוו בהחלטתו להתיר את פעילות המרכולים. "במסגרת עתירות שהוגשו בעניין התיקון לחוק העזר המתיר את פעילות המרכולים בשבת, הכשיר בג"ץ את חוק העזר, למרות שהיה ברור ששר הפנים מתנגד לכך ואף הודיע לעיריית תל אביב כי הוא מעכב את אישור החוק", נכתב בהצעה. "בפסיקה זו התיר בית המשפט העליון הלכה למעשה לפתוח מרכולים בתל אביב בשבת, בניגוד לעמדת הרשות המבצעת. פסיקה זו מהווה התערבות בוטה של הרשות השופטת".

3 תגובות

ברוך שנתן עולמו לשומרים!
אשרינו שזכינו שמרן שליט"א בתוכינו ומדריכנו בדרך הישרה!

ימים על ימי מלך תוסיף שנותיו כמו דור ודור

כמה מרגש שמרן בעוד כחודש יהיה בן 104 ועודנו מנהיג את הדור כולו ביד רמה!!
עד ביאת משיח צדקינו בעז"ה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן