ניסנקורן או יחימוביץ'? כחצי מיליון אזרחים יצביעו על זהות יו"ר ההסתדרות

בתום מאבק יצרי ורווי השמצות, למעלה מחצי מיליון אזרחים צפויים לממש את זכותם הדמוקרטית וייצאו להצביע על זהות יושב ראש ההסתדרות הבא • במטה יחימוביץ' הודיעו על גיוסם של חוקרים פרטיים ומאבטחים למניעת זיופים ותקלות

לאחר מאבק רווי אמוציות שלווה בהכפשות והשמצות אישיות על ידי המתמודדים עצמם ואנשיהם, הבוקר ייפתחו הקלפיות בבחירות לראשות ההסתדרות, וכחצי מיליון אזרחים ייצאו לממש את זכותם הדמוקרטית ולהצביע על זהות יושב הראש של אחד הארגונים הגדולים והחזקים במדינה.

המדובר בהתמודדות בין היושב ראש הנוכחי אבי ניסנקורן וחברת הכנסת שלי יחימוביץ' הרואה עצמה כמי שמובילה את מאבק העובדים בישראל לאחר שלטענתה היו"ר הנוכחי שזו לו הקדנציה השניה בתפקיד, היה מוטה לטובת הוועדים הגדולים והחזקים במשק.

בבחירות לראשות ההסתדרות, רשומים כ-535.000 מצביעים שישלשו את פתק ההצבעה בכ- 2123 קלפיות הפזורות ברחבי הארץ מנהריה ועד אילת, כאשר אלו כבר נפתחו בהדרגה החל מהשעה 05:00 בבוקר.

הקלפיות צפויות להיסגר בשעה 22:00 בערב, כאשר התוצאות צפויות להתפרסם רק ביום חמישי.

ההערכות הן, כי אחוז הצבעה גבוה, ישרת את המועמדת יחימוביץ' וזאת לאחר שהוועדים במקומות העבודה הגדולים תומכים בניסנקורן, וקל יותר להצביע במקומות העבודה.

עם סגירת הקלפיות, יספרו פתקי ההצבעה כאשר קלפיות המוצבים במקומות המגורים יספרו מיידית על אתר. ואילו הקלפיות של מקומות העבודה ישונעו לגני התערוכה תחת אבטחה, ויספרו שם. יצויין, כי בניגוד לבחירות הכלליות לכנסת, הרי שבבחירות אלו אין 'קלפיות מדגם', כך שהמתח יהיה בשיאו עד לרגע האחרון.

יצוין, כי כחלק מההיערכות למנוע זיופים והפרות סדר, גוייסו כ-900 סדרנים וסדרניות אשר יוצבו במתחמי הקלפיות הפזורים ברחבי הארץ.

במטה ניסנקורן מותחים ביקורת על יחימוביץ' לאחר בהוןדעה שפורסמה על ידי מטה הבחירות שלה נמסר, כי "מאות מאבטחים וחוקרים פרטיים, חלקם סמויים, יהיו פזורים גם בקלפיות וגם במרכזי הספירה. משה מזרחי, ראש אגף החקירות לשעבר, מייעץ לנו בנושא".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *