הרופאים המתפטרים השיבו לבית הדין לעבודה בירושלים כי לא יחזרו לעבודה, לדבריהם, המתווה לא מביא עמו בשורה: "אין במכתב כל הוראה למנהל בית החולים לחדול מביצוע השתלות ילדים במחלקת המבוגרים"

הרופאים המתפטרים מהמחלקה ההמטו-אונקולוגית לילדים בהדסה דוחים את מתווה הפשרה שהציע שר הבריאות יעקב ליצמן על מנת לשים קץ למשבר, כך עולה מתשובה שהגישו היום (ה') נציגיהם לבית הדין לעבודה בירושלים.

הרופאים טוענים כי המתווה שהציע ליצמן לא מביא עמו בשורה כלשהי. "אין במכתב כל הוראה למנהל בית החולים לחדול מיד מביצוע השתלות ילדים במחלקת המבוגרים", הם כותבים, "יתרה מכך, במכתב מאשר שר הבריאות לבית החולים להמשיך להשתיל מח עצם בילדים במחלקת המבוגרים בתת-סטנדרט מסוכן ומבלי שיש לבתי החולים את המשאבים הנדרשים לכך".

התפטרות הרופאים צפויה להיכנס לתוקף בחודש הבא, כשבינתיים ביקשה הנהלת בית החולים מבית הדין צווי מניעה זמניים.

כזכור אתמול העביר השר ליצמן למנהל הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין, מסמך הנחיות בנוגע למשבר הרופאים המתפטרים מהמחלקה ההמטו-אונקולוגית לילדים.

ליצמן מתערב במשבר בהדסה ומתייצב לצד הרופאים שפרשו

ליצמן דרש למעשה מפרופ' רוטשטיין הפרדה בין הפעילות המתבצעת במחלקת הילדים לבין הפעילות למבוגרים, וכן כי הטיפול בילדים החולים, כלומר ביצוע השתלות מח עצם – נושא שהיה סלע המחלוקת העיקרי – יבוצע על ידי מומחים להמטו-אונקולוגיה לילדים בלבד.

מבית החולים הדסה נמסר כי: "הצוות מצפה לחזרת הרופאים, וכי בית החולים נערך לגיוס תרומות לפתיחת מחלקה להשתלות מח עצם לילדים. "הדסה מקבלת בברכה ובתודה את מכתב השר ומאשרת כי המחלקה להמטו-אונקולוגיה והשתלות מח עצם בילדים תמשיך לפעול ברציפות ובאופן הכי מלא האפשרי לרבות בתחילת יוני השנה, מועד ההתפטרות שעליה הודיעו שישה מבכירי המחלקה".