בתום מאבק ממושך: בית הדין לעבודה בירושלים החליט היום (ה') לדחות את בקשת בית החולים הדסה בירושלים להוציא צווי מניעה זמניים לרופאים המתפטרים מהמחלקה ההמטו-אונקולוגית לילדים במחאה על פגיעה בתנאי העבודה במחלקה.

נשיא בית הדין אייל אברהמי קבע בהכרעה כי השתכנע כי "מדובר בהתפטרות אישית אינדיבידואלית, שנעשתה על ידי כל אחד מהרופאים הבכירים, שפעל לפי צו מצפונו והבנתו הרפואית-מקצועית".

בשל כך, בעוד כשבוע וחצי ייכנסו לתוקף המכתבים ששלחו חברי הסגל הרפואי במחלקה לידי ההנהלה ותשעה רופאים יעזבו אותה.

בנוסף לדחיית הבקשה, חייב בית הדין את הנהלת הדסה בתשלום הוצאות משפט בסך 30 אלף שקלים.

לפי שעה עדיין אין פתרון למשבר וגם המתווה שהציג שר הבריאות לפתרונו עדיין לא התקבל על ידי כל הצדדים.

המשבר בהדסה: הרופאים המתפטרים דוחים את מתווה ליצמן

לטענת הרופאים המתווה שהציע ליצמן לא מביא עמו בשורה כלשהי. "אין במכתב כל הוראה למנהל בית החולים לחדול מיד מביצוע השתלות ילדים במחלקת המבוגרים", הם כותבים, "יתרה מכך, במכתב מאשר שר הבריאות לבית החולים להמשיך להשתיל מח עצם בילדים במחלקת המבוגרים בתת-סטנדרט מסוכן ומבלי שיש לבתי החולים את המשאבים הנדרשים לכך".

הורי הילדים חולי הסרטן המאושפזים במחלקה, זועמים על התנהלות ההנהלה ובעיקר העומד בראשה, פרופ' זאב רוטשטיין וחוששים מאוד מהיום שבו יעזבו הרופאים את המחלקה.

מבית החולים נמסר בתגובה כי "הדסה מקבלת בעצב את החלטת בית המשפט, ונערכת בהתאם. גם ב-4.6, לאחר תאריך הפרישה, המחלקה תמשיך לפעול באופן המיטבי. הדסה שוב פונה לרופאים שהתפטרו לתאם מול ההנהלה את מועד עזיבתם על מנת להעביר את הטיפול בילדים באופן מסודר לידיהם של הרופאים החדשים שיגיעו בשבועות ובחדשים הקרובים".

תגובה אחת

  1. בית החולים עושה קיצוצים על גבי חיים של ילדים אומללים

סגור לתגובות.