בכירים בארגון הצלב האדום שביקרו את האסירים הביטחוניים השובתים רעב בבתי הכלא מתריעים, כי השביתה נכנסת לשלב קריטי ומתריעה מפני נזק בריאותי בלתי הפיך העלול להיגרם לחלקם

נציגי 'הצלב האדום' שהורשו לבקר את האסירים הביטחוניים בבתי הכלא, כדי לעמוד מקרוב על מצבם הבריאותי בעקבות שביתת הרעב שמוביל רב המחבלים מרוואן ברגותי, מתריעים מפני מצבם הבריאותי הירוד של אסירים רבים שמזה קרוב לחודשיים לא הכניסו אוכל לפיהם.

הנציגים מתריעים מפני אפשרות חמורה להידרדרות במצבם הבריאותי עד כדי סכנת חיים, דבר העלול לגרום לאיבוד שליטה על המצב וכאוס, שיביא בעקבותיו הסלמה ביטחונית וגל מחאות בגדה.
,
אמש דווח על כ-40 אסירים נוספים מכלא 'הדרים', שפוזרו בבתי החולים השונים לצורך קבלת טיפול רפואי בשל הידרדרות חמורה במצבם, כאשר אחדים מהם אף איבדו את הכרתם.

נזכיר, כי כבר בתחילת השבוע אושפזו אסירים רבים בבתי חולים ברחבי הארץ, זאת בעקבות הנזקים הגופניים שנגרמו להם כתוצאה משביתת הרעב. בשירות בתי הסוהר צופים כי עשרות אסירים נוספים יפונו גם בימים הקרובים לבתי החולים ברזילי, קפלן, סורוקה, איכילוב, וולפסון, יצחק שמיר (לשעבר הלל יפה), העמק ורמב"ם.

במהלך בדיקות שערכו רופאי שב"ס לאסירים הביטחוניים השובתים רעב כבר יותר מארבעה שבועות, החליטו הרופאים כי מצבם הרפואי של חלק מהאסירים מחייב פינוי לבית חולים.

עשרות אסירים השובתים רעב אושפזו בבתי חולים ברחבי הארץ