על רקע ביקור טראמפ: יחודשו המגעים עם 'המחנה הציוני' להצטרפות לממשלה

על רקע ביקורו של הנשיא טראמפ בישראל וההבנה כי בכוונתו לקדם 'מסלול מהיר' ומיידי למו"מ מדיני שיוביל להסכם שלום בין ישראל לפלסטינים, ב'מחנה הציוני' מבהירים, כי "הפעם יש על מה לדבר בנוגע להצטרפות לממשלה"

האם כניסתה של מפלגת 'המחנה הציוני' לממשלה קרובה מאי פעם?

בשנתיים האחרונות מאז כינונה של הממשלה הנוכחית, הואשם יו"ר 'המחנה הציוני' ח"כ הרצוג לא אחת על ידי חבריו למפלגה כי הוא מנהל מו"מ חשאי עם 'הליכוד' לשם הצטרפות 'בכל מחיר' לממשלה. במהלך השנתיים האחרונות נאלץ הרצוג אחת לכמה זמן לצאת לכלי התקשורת ולהבהיר, כי המו"מ המדובר, מקורו בגל שמועות שאינו מבוסס ושמטרתו לפגוע בו פוליטית.

אלא שכעת, עם ביקורו של נשיא ארה"ב באזור, נראה כי בקרב יותר ויותר חברי כנסת במפלגה, מחלחלת ההבנה כי טראמפ אכן רציני בכוונותיו לקדם משא ומתן מדיני, ומשכך על הסיעה לעמוד מאחורי רה"מ ולהעניק לו גיבוי במקרה שב'בית היהודי' יחליטו לפרוש מהממשלה.

לפי הדיווח ב'ישראל היום', הרי שגם ציפי לבני כבר הבהירה, כי הפעם מדובר במשהו 'שונה' ותהיה מוכנה להצטרף לממשלה.

לבני נחשבה עד לא מכבר לאחת המתנגדות הבולטות במחנ"צ להצטרפות לממשלה. היא האשימה את נתניהו לאורך התקופה בהאשמות חמורות ביותר, באחיזת עיניים וכמי שאינו מעוניין בשלום, ועוד.

לדברי בכיר בליכוד המעורב בנושא, נקודת הזמן שבה על פי הערכה יתחדש המהלך המדיני תגיע בסמיכות למועד הפריימריז לראשות מפלגת העבודה בראשית חודש יולי. ההערכה בליכוד היא כי אם הרצוג ינצח בבחירות הפנימיות, יהיה קל יותר לצרף את המפלגה לממשלה, ואם ינצח אחד המועמדים האחרים יהיה קשה יותר – אם כי הניסיונות להוציא את המהלך לפועל , יימשכו בכל מקרה.

לדברי הבכיר, המהלך המדיני יהיה רציני מאוד ושונה באופן משמעותי ממה שהיה עד כה, ונתניהו ירצה בתמיכתן של כמה שיותר מפלגות שיהיו שותפות למהלך מתוך הממשלה. לדברי גורם הבקיא במהלך, גם מכיוונה של ציפי לבני הגיעו איתותים כי תהיה מוכנה להצטרף לממשלה אם יתפתח מהלך מדיני.

בסביבתו של הרצוג אמרו, כי "הרצוג כבר הוכיח כי השיקול היחיד שמנחה אותו הוא השיקול הענייני, ולא שום דבר אחר. מובן שמהלך מדיני משמעותי הוא תנאי הכרחי לכל ממשלה שבה תהיה שותפה מפלגת העבודה".

3 תגובות

הם פשוט חושבים שאם יהיו להם תפקידים והשפעה, הם יתרוממו בסקרים המשפילים.

למגיב הקודם, אתה ממש טועה בגדול
הם מוכנים לוותר על כל התפקידים, הכסף וההשפעה – ובלבד שמדינת ישראל תיחרב וארץ ישראל תימסר לידי הערבים ימ"ש
בשביל זה הם מוכנים גם לחבור לביבי שנוא נפשם – העיקר להמיט אסון על עם ישראל

למגיבים הקודמים
אל תהיו נאביים, אני מתכוון לשאוב את כל המנדטים ממפלגת העבודה
ואח"כ לתת את כל ארץ ישראל לערבים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *