בבית הדין לערעורים בקריה בתל אביב החל הבוקר הדיון האחרון בערעורו של החייל היורה, אלאור אזריה. כמו בשני הדיונים הקודמים, עו"ד שפטל מתמקד בחורים בעדויותיהם של המ"פ נעמן ושל החייל שהעיד נגד אזריה

הערעור שהגיש החייל היורה, אלאור אזריה, נגד הרשעתו בהריגת המחבל בחברון מתקרב לרגע האמת: בבית הדין לערעורים בקריה בתל אביב מתקיים היום הדיון השלישי והאחרון בערעור. הדיון הבא יהיה למעשה הכרעת הדין של השופטים.

כמו בשני הדיונים הקודמים, גם היום מתמקד פרקליטו של אזריה, עו"ד יורם שפטל, בליקויים והחורים שיש לדעתו בעדויות שנמסרו נגד אזריה.

"בנסיבות הספציפיות של התיק הזה, האפשרות היחידה לנטרל את המחבל היתה באמצעות ירי לראש…התובע אומר שלאזריה יש חמש גרסאות, איך אפשר להאמין לו? למ"פ יש תשע גרסאות, ולרב"ט מ' – 14", תהה שפטל בתחילת הדיון.

השופט סגל: "אם בית הדין יקבע כי שני העדים הללו, המ"פ ומ', מהימנים – אין טיעון נוסף וחלופי?

שפטל: "זה מה שבאתי להבהיר. יש לפנינו עדויות אמינות שמשמעותן הגנה מוחלטת לאזריה, אבל כל אלו נדחות על בסיס המשפט שמיוחס לו: 'אני יריתי במחבל כי דקר חבר שלי'".

השופט: "אם בית הדין הזה יאמץ את קביעת בית הדין הקודם באשר לחוסר מהימנות של אזריה, מה המשמעות של זה?"

שפטל: "ברור שאם ערכאת הערעור מאמצת את כל הנימוקים של בית הדין הקודם, אז ברור שהערעור יידחה. אבל אני בא ואומר: עדויות המ"פ והרב"ט מתרסקות".

שפטל: "הייתה גם תחושת סכנה בזירה".

השופט: "כל אחד מהאזרחים שם, נושאי הנשק, והחיילים נושאי הנשק…אף אחד מהם לא דרך את הנשק שלו וירה במחבל".

שפטל: "זה לכל הפחות מגיע לזיכויו, או לאי-פתיחת חקירה…האינטרקציה בין אזריה למחבל היא לא 11 דקות, היא 11 שניות. וזה הרבה יותר קצר מאשר זו שהייתה עם השוטר המתנדב ביפו, שהקהל עודד אותו לירות".

כאמור, מדובר בדיון האחרון בערעור, כשבעוד מספר שבועות ימסרו השופטים את הכרעתם שתחתום – למעשה – האת ההליך המשפטי בפרשה שהסעירה את המדינה.

נתניהו: "אני עדיין תומך בהענקת חנינה לאלאור אזריה"