נשיא ארה"ב נזף ביו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן במהלך פגישתו עמו בשבוע שעבר, בקרב צעקות ממש שנערך בין השניים אמר טראמפ לאבו מאזן: "דיברת על מחויבות לשלום, אבל הראו לי שאתה מעורב אישית בהסתה"

מקור אמריקני בכיר טוען כי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נזף ביו"ר הרשות הפלסטינית במהלך ביקורו בבית לחם ביום שלישי האחרון ואמר לו בין היתר "רימית אותי בפגישתנו בוושינגטון, דיברת על מחויבות לשלום אך הישראלים הראו לי שאתה מעורב אישית בהסתה". כך פורסם לראשונה בחדשות 2 .

לאחר מספר דקות המשיכה הפגישה באווירה טעונה. גורמים פלסטינים מנגד אמרו שהם קיבלו דיווחים על פגישה טובה ועניינית.

חשיפת האירועים בחדר הסגור בין טראמפ ואבו מאזן מגיעה לאחר שכבר בנאומו של הנשיא האמריקני בבית לחם, לאחר אותה פגישה טעונה, היו רמזים מטרידים למתיחות בין השניים.

כזכור לאחר שהגיע לבית לחם לביקור קצר במיוחד שערך פחות משעה עקץ בנאומו טראמפ את התמיכה של הרשות הפלסטינית במחבלים.
"אני מצפה בכיליון עיניים לעבוד עם המנהיגים האלה למען שלום מתמשך. אני גם מצפה לעבוד עם הנשיא עבאס על עוד עניינים כמו פיצוח הפוטנציאל הכלכלי של הפלסטינים. שמחתי שהנשיא עבאס התחייב לנקוט צעדים תקיפים כדי להילחם בטרור. השלום לעולם לא ישרור בסביבה בה האלימות שולטת, ממומנת ואפילו מתוגמלת" אמר טראמפ.

טראמפ לאבו מאזן: אי אפשר לקדם שלום ולממן טרור

קודם לכן אמר אבו מאזן: "העם הפלסטיני דורש חירות ועצמאות. זהו המפתח לשלום באזור ובעולם. הפגישה איתך אדוני הנשיא נתנה לעם הפלסטיני תקווה, והיא נותנת לכל האומות באזור הרבה תקווה לאפשרות להגשים את החלום והשאיפה לשלום יציב ומתמשך. זהו המפתח לשלום ויציבות באזור ובעולם – שהילדים בישראל וברשות ייהנו שלום וביטחון".