בדרך לבית הספר: נערים פלסטינים נתפסו כשבילקוטם בקבוקי תבערה

כח משטרה שהוצב באזור שכונת ג'בל מוכבר, זיהה שני נערים העושים את דרכם לבית הספר כשילקוט שנשא אחד מהם, נראה מלא וכבד מהרגיל - הם נקראו לעצור ובחיפוש שנערך בכליהם, אותרו לא פחות מ-9 בקבוקי תבערה

המשטרה הגישה הצהרת תובע נגד שני נערים פלסטינים שנעצרו בשעה שעשו את דרכם לבית הספר לאחר שבחיפוש שנערך בכליהם, אותרו 9 בקבוקי תבערה ומרכיבים שונים, מהם כמה בקבוקים המוכנים להפעלה.

שני הנערים נעצרו לאחר שנצפו על ידי כוח משטרה ומג"ב, כשהם אוחזים בידם ילקוט שנראה מלא וכבד מהממוצע.

הנערים פנו לכיוון ציר בתי הספר בשכונת ג'בל מוכבר, הסמוך לעמדת משטרה המוצבת דרך קבע על מרפסת רחוב מאיר נקר מול הציר והכפר.

השניים נקראו לעצור וכשהתקרב לעברם, חש הכח ריח כבד של דלק.

בבדיקת הילקוט שנשא אחד הנערים על גופו, אותרו 9 בקבוקי זכוכית, שניים מהם מוכנים להשלכה כבקבוקי תבערה, בקבוק פלסטיק 2 ליטר ובתוכו דלק, חולצת בד, סרט דביק וסכין כאשר על התיק הופיע כיתוב בערבית הנושא את שמו של המחבל 'בהא עליאן' שביצע את פיגוע הדקירה באוטובוס בשכונת ארמון הנציב לפני מספר חודשים בו נרצחו 3 ישראלים.

השניים שנעצרו במקום נלקחו לחקירה שבמהלכה קשרו עצמם למיוחס להם והודו כי התכוונו להשליך את הבקבוקים לעבר עמדת המשטרה הקרובה.

מעצרם הוארך על ידי בית המשפט, וכעת הוגש נגדם הצהרת תובע ומעצרם הוארך פעם נוספת עד ליום חמישי כשבמהלכו יוגש כנגדם כתב אישום.

במשטרה מציינים, כי מזה תקופה ארוכה שמוצב כוח משטרה במרפסת הרחוב מאיר נקר בירושלים החולש ומשקיף על שכונת ג'אבל מוכבר ומבואותיו, מה שהוביל למניעה וירידה משמעותית באירועי ידויי אבנים ובקבוקי תבערה לעבר ציר השכונה הגובל כאמור עם הכפר ג'בל מוכבר.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *