יואל סילבר, נציג היישוב החרדי מעלה עמוס, נבחר לכהן כסגן ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן. המינוי מגיע על רקע התפתחות והרחבת היישובים החרדיים בגוש, מעלה עמוס ומיצד, שם רכשו עשרות משפחות מהציבור החרדי דירות בשנה האחרונה

לאחר שסייע ופעל, בניגוד לכל התחזיות, למען בחירתו של שלמה נאמן בבחירות האחרונות שהתקיימו לראשות מועצת גוש עציון, נבחר השבוע יואל סילבר, נציג היישוב החרדי מעלה עמוס, לכהן בתפקיד סגן ראש המועצה.

למען הגילוי הנאות נציין מראש כי יואל סילבר, במקביל לשלל פעילויותיו למען הציבור החרדי המתגורר כבר כעת ביישובי הגוש, מכהן אף כמנכ"ל אתר JDN – חדשות היהדות החרדית, האתר החרדי ביותר.

מינוי זה מגיע על רקע התרחבות הקהילה החרדית בגוש עציון, כאשר עשרות משפחות כבר בחרו לרכוש דירה באחד מהפרויקטים הנבנים כעת ביישובים החרדיים, מעלה עמוס ומיצד.

אחד הפעילים הבולטים למען הרחבת היישוב מעלה עמוס, הוא יואל סילבר, שמסביר כי מדובר בפתרון הזמין ביותר למצוקת הדיור הקשה במגזר החרדי, כאשר ביישוב ניתן לרכוש דירות גדולות ומרווחות במחיר מוזל, ועוד להישאר לגור בסמוך לירושלים ולעיר ביתר עילית.

היישוב מעלה עמוס הוקם בשנת תשמ"א ע"י קבוצת אברכים בברכתו של הרב אלישיב זצוק"ל. בישוב חיי קהילה תוססים בשילוב עם שקט, שלום ושלווה. הישוב שוכן בהרי יהודה על ספר המדבר בגובה של כ-700 מטר עם נוף לים המלח.

רב היישוב הוא הרב זאב חרל"פ, ומעניין לציין את יו"ר שס ושר הפנים, אריה דרעי, שהיה בין מייסדי המקום, מזכירו הראשון ושהתחיל בו את דרכו הציבורית, כחבר מועצת גוש עציון.

בתגובה למינוי מסר יואל סילבר: "אמשיך לפעול, להרחיב את הקהילות החרדיות שכבר מתגוררות ביישובים החרדים מעלה עמוס ומיצד שבגוש עציון, ולדאוג לרחבת הציבור החרדי, במגוון רחב של נושאים, מתחבורה, תעסוקה, תרבות תורנית, מוסדות ועוד מגוון נושאים שחשובים לציבור החרדי".