נתניהו לא יאשר בנייה בגוש עציון, וראש המועצה קורא לשרים שלא להשתתף בטקס לציון חמישים שנה לשחרור יו"ש שיתקיים בגוש עציון : "אם אין לממשלתנו די עצמאות אל תבואו לחגוג!". ומה לגבי הוספת יח"ד בקרב הציבור החרדי?

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, קורא לשרי הממשלה שלא להגיע לטקס הממלכתי לציון חמישים שנה לשחרור יהודה ושומרון שיתקיים בגוש עציון, במחאה על כוונת ראש הממשלה נתניהו במהלך ישיבת ועדת התכנון העליונה של המנהל האזרחי שתתכנס השבוע לאשר תכניות לבניית 2,600 יחידות דיור ביהודה ושומרון, ואף לא תכנית בנייה אחת בגוש עציון.

"התבשרתי על סדר היום של ועדת תכנון הקרובה ובה אמורים לדון בבניית 0 (אפס!) יחידות דיור בגוש עציון", סיפר שלמה נאמן

"ממשלת ישראל מתכננת לקיים כאן בגוש את חגיגות ה-50 שנה לניצחון במלחמת ששת הימים ולחידוש ההתיישבות, ואני אומר לכם – אם אין לממשלתנו די עצמאות אל תבואו לחגוג!".

עוד הוסיף נאמן, "באנו לכאן לבנות את בתינו עדי עד. אין לנו צורך בחגיגות אם נשללת מילדינו הזכות הפשוטה להמשיך ולחיות כאן".

יואל סילבר סגן ראש מועצת גוש עציון  מסר בתגובה: "אנחנו מצפים שעד להתכנסות הוועדה ההחלטה תשתנה ונוכל להתבשר על אישורם של עוד יח"ד רבות ולתת מענה לצורך הגדול שיש כיום לדיור בגוש עציון גם בקרב המגזר החרדי".

מלשכת רה״מ נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען, אין שום הקפאת בנייה. ההיפך הוא הנכון. בחודשים האחרונים אושרו אלפי יחידות דיור בכל יהודה ושומרון ואושר לראשונה מזה עשרות שנים ישוב חדש.

"המדיניות שנקבעה בקבינט מאוד ברורה: תכנון צמוד דופן ואישור תכניות כל שלושה חודשים ולא פעם בשנה כפי שנטען. אין מי שדואג להתיישבות יותר מראש הממשלה נתניהו והוא עושה זאת תוך שמירה מושכלת גם על האינטרסים הלאומיים והבינלאומיים של מדינת ישראל".