כלי מסוכן: האדמו"ר הורה לקנוס את הנוסעים באופניים חשמליות

כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א דיבר השבת נגד הרכיבה באופניים חשמליות ואמר כי "זהו כלי מסוכן ביותר שמזיק בכל אדם ולא מבחין בין נער לזקן" • גם האדמו"ר מסדיגורה התריע במוצאי חג השבועות שיש להתנזר מנסיעה בכלי מסוכן זה

חמירא סכנתא מאיסורא: גדולי האדמו"רים התבטאו, בהמשך לאיסור של מספר רבנים שהתפרסם בשבועות האחרונים, נגד הנסיעה באופניים חשמליות, שהוכח כגורם פעמים רבות לתאונות דרכים ולפציעות בגוף.

במוצאי השבת, לאחר תפילת ערבית לפני הבדלה, נשא דברים כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א בפני קהל חסידיו, וקרא להם להימנע מנסיעה באופניים החשמליות. האדמו"ר סיפר כי לאחרונה נכנסו אליו מספר פעמים עם פתקאות, קוויטלא'ך, על ילדים ובחורים שנפצעו כתוצאה מרכיבה על אופניים חשמליות.

"זהו כלי מסוכן ביותר שמזיק בכל אדם ולא מבחין בין נער לזקן", אמר האדמו"ר. "ובכן החלטתי שהכלי נאסר בתכלית האיסור ובל יהין שום ילד או ילדה או בחור, ואפילו בחורים גדולים, לרכב על האופניים".

"והנני מוסר מודעה לכל מנהלי התלמודי תורה ולכל מנהלות בתי ספר שיאכפו את איסור זה בכל תוקף ויקנסו את התלמידים שמשתמשים באופניים. כמובן הוראתי אינה אוסרת על המבוגרים שהם כבר אחראים ביותר על האופניים. אך לילדים ובחורים הכלי אסור".

במוצאי חג השבועות, במהלך דבריו בפני קהל חסידיו בבית מדרשו בבני ברק, התייחס לדברים גם כ"ק האדמו"ר מסדיגורה שליט"א, אשר התריע שיתנזרו מאופניים חשמליות הגורמת לתאונות מסוכנות.

3 תגובות

כאחד שהיה שם אני מוכרח לומר שזה סילוף מה שכתוב פה כאילו האבי שליט"א דיבר נגד אופניים חשמליות, הוא אמר במפורש שהאיסור היא על כל כלי הנוסע על שתי גלגלים וזהו בבחינת חמירא סכנתא מאיסורא ולכן הוא אוסר זאת.

כולם לשבור את האופניים

אופניים לשון זכר ולכן לא יכולים להיות חשמליות אלא רק חשמליים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *