המשטרה נחושה לעשות סוף לאחת התופעות המסוכנות בחוף הים

כמעט כל מי שמבקר בחוף הים נתקל בתופעה המטרידה והמבעיתה של טרקטורונים ששועטים במהירות בין המתרחצים שמבלים על החוף. במשטרה וברשות הטבע והגנים החליטו להחריף את המלחמה בתופעה

במהלך מבצע אכיפה יזום של מחוז מרכז ברשות הטבע והגנים בשיתוף משטרת ישראל, כנגד נהיגה אסורה בחופי הים, ניתנו במהלך סוף השבוע האחרון 79 דוחות כנגד עברייני סביבה שעברו על החוק.

המבצע התרכז בחופים זיקים, ניצנים ופלמחים. הקנסות על נסיעה אסורה בחופי הים, נעים בין 500-1000 שקלים, כאשר במקביל לפעולות האכיפה מבוצעות גם פעולות הסברה.

ברשות הטבע והגנים מציינים כי מעבר לפגיעה ברווחת ובטיחות המתרחצים בחופים, נהיגה על חופי הים, לעיתים גם בפראות, היוצרת קוליסים (סימני גלגלים הנותרים בשטח לאחר מעבר רכבים), פוגעת באופן משמעותי במרקם הטבעי של החוף ובחיות הבר העושות שימוש בחופים.

בתוך כך ברשות הטבע והגנים מציינים השבוע, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה ועמותת אקואושיין,  זאת השנה ה-5, את "שבוע אדם וים", שמטרתו הגברת מודעות הציבור לחשיבות ניקיון החופים, להשפעת הפסולת על המערכת האקולוגית הימית על עתיד הים ועל חיי האדם ולאחריות של משתמשי החוף לניקיון החופים והים.

במסגרת שבוע זה מתקיימות פעילויות רבות הרותמות את הציבור לנושא ביניהן: צלילות ניקיון ואיסוף פסולת, התנדבות לפעילות הסברה בחופים, סיורים מודרכים, פעילויות בנושא צבי ים, ועוד. שבוע הפעילות מצטרף לתוכנית הבינלאומית "clean seas"  שמטרתה להשיג כמה שיותר מחויבויות מצד ארגונים ומדינות לשמירת ניקיון החופים והימים.

צילום: אלכס גלעדי, רשות הטבע והגנים

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו