הוועדה לצדק חלוקתי דנה הבוקר בהפקעת מחירי הטיסות לאומן. ח"כ יעקב אשר האשים בדיון את חברות התעופה וסכנויות הנסיעות בסחיטה של הנוסעים. "לא ניתן שחברות ינצלו את האמונה של האנשים כדי לעשות על גבם כסף"

הוועדה לצדק חלוקתי בראשות ח"כ מיקי זוהר דנה היום (ד') בהפקעת מחירי הטיסות לאומן, ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) אמר בדיון כי אנשים עוזבים את ביתם ואת משפחתם בכדי לשהות בראש השנה בתנאי פנימייה כי התפילה במקום זה חשובה להם והם משלמים על מחיר הטיסות הון רב ללא שום פרופורציה.

קורה מצב שחברות התעופה רואות שיש אנשים מאמינים שמוכנים להקריב בשביל האמונה שלהם והם מנצלים את זה כדי לעשות על גבם קופה, בהמשך דבריו פנה ח"כ אשר לחברי הוועדה ואמר תתארו לכם אם מחיר הנסיעה לכותל המערבי בתקופות החגים היה יקר פי שישה מימים רגילים הייתה קמה זעקה, לא צריך להיות כלכלן גדול להבין שיש כאן הפקעת מחירים וניצול אמונה של אנשים לצורך עשיית רווחים.

בהתייחסו להצעה שעלתה במהלך הדיון כי הוועדה תדרוש מרשות שדות התעופה להשהות רישיונות תעופה כדי ליצור משבר זמני שיוביל אותנו לפתרון, אמר ח"כ אשר כי מדובר בכ-30,000 נוסעים בשנה והוועדה צריכה לפעול בכל הכלים ואולי אף לבטל לתקופה את הטיסות, אנו לא ניתן שחברות ינצלו את האמונה של האנשים כדי לעשות על גבם כסף, אנו מצפים לקבלת תשובות מהחברות, אמר ח"כ אשר וביקש מיו"ר הוועדה לקיים דיון נוסף בו יוצגו התשובות של החברות ויתקבלו החלטות אופרטיביות שיעשו סוף להפקעת שערים וניצול אמונתם של הנוסעים להתפלל באומן, סיים ח"כ אשר.

בסיום הדיון אמר יו"ר הוועדה ח"כ זוהר כי הוועדה למדה כי מדובר בכ- 30,000 נוסעים בשנה וניצול ציני של אוכלוסייה שנוסעת מתוך אמונה כשמחיר הטיסות בראש המחיר מופקע פי 6, הוועדה תקבע דיון המשך בעוד חודש ותבחן פנייה לרשות שדות התעופה לנקיטת אמצעים וסנקציות לביטול הטיסות על מנת למנוע את הקרטל ולמצוא פתרון קבוע.