הצלב האדום לחמאס – מסרו מידע על אזרחים ישראלים המוחזקים ברשותכם

בצעד חריג פרסם היום הצלב האדום הודעה לפיה הוא קורא ומאיץ בחמאס למסור מידע על אזרחים הישראלים שמוחזקים בשליטתו בעזה. בהודעה הודגש כי אי מסירת מידע היא הפרה של החוק הבינלאומי ודיני המלחמה

הוועד הבינלאומי של הצלב האדום דחק בחמאס לעמוד בהתחייבויותיו למשפט ההומניטרי הבינלאומי כלפי אזרחים ישראלים שמוחזקים ברצועת עזה שגורלם לא נודע.
בהודעה שפרסם היום (חמישי)בצעד חריג הוא קורא ומאיץ בחמאס למסור מידע על אזרחים הישראלים שמוחזקים בשליטתו בעזה.

בהודעה מדגיש הצלב האדום כי אי מסירת מידע על חללים, גופות או נעדרים היא הפרה של החוק הבינלאומי ודיני המלחמה

מהצלב האדום נמסר כי על פי החוקים הבינלאומיים, חמאס צריך ליידע את משפחות הישראלים על מצבם ולטפל בגופות באופן מכבד. וכי הוא עומד בקשר עם משפחות הישראלים שגורל יקיריהם לא נודע.

כזכור בספטמבר 2014 יצא אברה מנגיסטו תושב ישראל בן 28 בעל לקות נפשית ממוצא אתיופי, מביתו שבאשקלון ועבר את גדר הגבול עם רצועת עזה שליד קיבוץ זיקים, ככל הנראה דרך פרצה בגדר. לפי ידיעות זרות והחמאס עצמו, כיום הוא מוחזק במקום מסתור בידי חמאס.

לאחר שנודע על מעבר מנגיסטו לרצועת עזה, פנתה ישראל לחמאס בבקשה להשיבו לישראל על בסיס הומניטרי. החמאס נענה לבקשה והודיע כי בכוונתו להחזירו.

בחלוף שבועות אחדים תואם מפגש למסירת מנגיסטו לחיילי צה"ל שימתינו לו בגדר הגבול. לאחר המסירה התברר שהחמאס ניסה להונות את חיילי צה"ל בכך שמסר לידיהם מסתנן אריתראי ששהה ברצועת עזה. המתחזה האריתראי הוחזר לרצועת עזה. בהמשך טען החמאס כי אברה הועבר למצרים.

המשפחה פנתה לארגוני זכויות אדם, הצלב האדום, וגורמים נוספים איתם נפגשה המשפחה לפני כשנה בז'נבה. במסגרת מסע הפגישות הזה, הוצגו מסמכים רפואיים אשר מוכיחים כי אברה היה מאושפז מספר פעמים במוסדות לנפגעי נפש ונזקק לטיפול תרופתי בדרך קבע. המסמכים נמסרו לאותם ארגונים במטרה שיעבירו לחמאס.

אך החמאס מסרב לאפשר לארגונים הומניטריים לתת סיוע או לבקר את אברה, ובכך מפר אמנות בינלאומיות וזכויות אדם בסיסיות הקשורות להחזקת שבויים בכלל, והחזקת אזרח פגוע נפש בפרט.

2 תגובות

די לא נכון! חמאס מפר את החוק הבינלאומי?! לא ייתכן!! הרי חמאס הוא כל כך ישר ומקפיד על הכללים, לא מתאים לו רוע כזה!

די איזה צדיקים הם!!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו