שר הביטחון מזהיר: מי שטוען שניתן היה לאשר יותר בנייה בהתיישבות, זה לא למתוח את החבל עד הסוף אלא לקרוע אותו לגמרי ובכך לסכן את כל מפעל ההתיישבות. לדברי ליברמן, המספרים של המחצית הראשונה של 2017, הם הגבוהים ביותר מאז 1992

שר הביטחון אביגדור ליברמן תוקף את ראשי הרשויות ביהודה ושומרון על רקע טענותיהם בנוגע למיעוט בנייה בהתיישבויות ולהקפאה שקטה בשטח. בדברים שאמר בפתח ישיבת הממשלה אמר ליברמן כי הטענות אינן נכונות וכי הבנייה ביו"ש היא הגבוהה ביותר מאז 1992.

"ראיתי בסוף השבוע התייחסות נרחבת של גורמים פוליטיים כאלו ואחרים בנושא הבנייה בהתיישבות. למספרים ולטענות שנזרקו לחלל האויר, הן לגבי תכנון והן לגבי בנייה בהתיישבות, אין שום קשר למציאות", אמר שר הביטחון.

"אני מודע טוב מכל אחד אחר לכל צורכי הבנייה בהתיישבות, ואני גם מודע היטב לכל המגבלות והלחצים המגיעים מהמערכת הפוליטית הבינלאומית. לכן פעלנו, ראש הממשלה ואני, בשקיפות מלאה ובאחריות.

ליברמן פירט: "מה שאישרנו ב-6 וב-7 ביוני זה המקסימום שניתן לאשר, והמספרים מדברים בעד עצמם, עד רזולוציה של בית בודד: רק בשבוע שעבר, ב-6 וב-7 ביוני, אושרו בסך הכול 3,651 יחידות דיור, מתוכן 671 לבנייה מיידית. מה-1 בינואר 2017 ועד היום, אושרו בסך הכול 8,345 בתים, מתוכם 3,066 לבנייה מיידית.

"המספרים של המחצית הראשונה של 2017, הם הגבוהים ביותר מאז 1992", טען ליברמן שתקף כי "מי שטוען שניתן היה לעשות יותר, זה לא למתוח את החבל עד הסוף אלא לקרוע אותו לגמרי ובכך לסכן את כל מפעל ההתיישבות. לא הייתה ולא תהיה ממשלה טובה יותר, שתדאג להתיישבות היהודית ביהודה ושומרון ותפתח אותה".