סירב לשלם לעובד 681 שקל, ויפצה אותו בסכום של 100 אלף שקל

ראשון לציון: בעל מאפייה סירב להעביר לעובד חלק מדמי הביטוח הלאומי על שירותו בצוק איתן. העובד תבע את המעסיק, ולאחר דיון הוחלט להגיע לפשרה מוסכמת, במהלכה נאלץ בעל המאפייה לשלם לעובד סכום של מאה אלף שקלים

כתבות נוספות בנושא:

פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
האזינו: 'חדשות JDN' וגאולה FM במשדר שינעים לכם את ההכנות לשבת
פרסום ראשון • פרוגרמה, הקצאת כיתות, ושפ"ע: ההסכם הקואליציוני בבית שמש
הדרמה במפלגת הליכוד: האם דווקא השגריר ארדן יכבוש את הראשות?
 • קורע לב: ששת היתומים שנותרו לבד חושפים את מסכת היסורים של אביהם

  תוכן מקודם

 • "אין לי שמלה לחופה" כלה יתומה מאב מתחננת לעזרה

  תוכן מקודם

 • על מה זועק המקובל ר' גמליאל רבינוביץ? צפו

  תוכן מקודם

 • היתומים הרכים יחד עם האלמנה מתחננים לעזרה רגע לפני שהבית קורס

  תוכן מקודם

תביעה אותה הגישה עוה"ד עדי ביבר לקואה, בשם עובד, תושב ראשון לציון, שהועסק במאפייה בבת ים – חושפת העסקה רצופה בהפרות של חוקי העבודה בישראל. לדברי עוה"ד ביבר לקואה, בתקופת מבצע "צוק איתן", בחודשים יולי ואוגוסט 2014 – נעדר העובד, ששימש כנהג המאפייה, מעבודתו – וזאת בשל קריאתו לשירות מילואים, עפ"י צו 8.

לדברי עוה"ד ביבר לקואה, המאפייה הנתבעת שילמה לעובד רק חלק מתגמולי המילואים אשר קיבלה מהמוסד לביטוח לאומי (והשאירה בכיסה סך של 681 ₪ נטו). בשל כך, פנה העובד בדרישה לתשלום הפרשי תגמולי המילואים. לדברי עוה"ד ביבר לקואה, החל ממועד דרישת התובע, שינה מעסיקו את היחס כלפיו באופן בוטה ומפורש – וזאת עד לפיטורי העובד בחודש ינואר 2015.

בכתב התביעה אותו הגישה עוה"ד ביבר לקואה, מפורטות הפרות רבות ובוטות של חוקי העבודה בישראל, כלפי הנהג שעבד בה לאורך 4 שנים, ושהבולטת שבהן: תשלום שעות נוספות חלקי בלבד, ומסירת תלושי שכר מפוברקים שלא משקפים את עבודתו ושכרו האמיתיים של העובד.

לדברי עוה"ד ביבר לקואה, העובד הועסק משך שעות נוספות רבות ביום, גם כנהג וגם בעבודות כפיים במאפייה, וקיבל בגינן תשלום חלקי בלבד. את תביעת העובד הגישה עוה"ד ביבר לקואה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. בהתקיים הדיון, התפשרו הצדדים, והסכימו כי המאפייה תשלם לעובד 100,000 ₪ נטו, סכום הכולל גם תשלום הוצאות משפט. כבוד סגנית הנשיאה השופטת ד"ר אריאלה גילצר כץ, קיבלה את הפשרה ונתנה לה תוקף של פסק דין.

העובד הועסק במאפייה לייצור לחם, הן בתפקיד נהג אספקה והן בביצוע עבודות כפיים במשך 4 שנים. הוא עבד בימים ראשון עד חמישי החל ב-5:00 במאפייה, בהעמסת לחם לרכב מסחרי, במסגרת תפקידו כנהג חלוקה. לאחר סיום חלוקת הלחם שב למאפייה, וביצע עבודות כפיים עד לסיום פריסת הלחם בשעות הלילה המאוחרות. בימי שישי ביצע עבודות כפיים במאפייה.

על פי התביעה, דרשה החברה שבכרטיסי העבודה שהחתים העובד לא יכללו 8 שעות העבודה הראשונות שעבד בכל יום בימים א'-ה'. משכורתו הועמדה על 8,000 שקלים נטו עבור 8 שעות העבודה הראשונות בימי החול, שלא נכללו בכרטיס העבודה, כאשר בתלושי השכר הוצג סכום של 7000 שקלים נטו בלבד.

על פי התביעה, סכום נוסף של 30 שקלים נטו לשעה קיבל העובד בגין כל שעות העבודה על פי כרטיסי העבודה, קרי בגין כל השעות הנוספות. סכום זה לא הוצג בתלושי השכר של העובד. לדברי עו"ד עדי ביבר לקואה, תלושי השכר שהחברה מסרה לתובע כללו רק חלק מהמשכורת אשר שולמה לו, בניסיון להימנע מתשלום זכויות סוציאליות עבור כל משכורתו.

לדברי עוה"ד ביבר לקואה, העובד הועסק בשעות נוספות רבות מאד, באופן קבוע, בימים ראשון עד שישי – אך חרף כך – לא שולם לו גמול שעות נוספות כדין. לדבריה, בענף האפייה, עבודה בין השעות 22:00 ל-6:00 בבוקר ("עבודת לילה"), מזכה בתשלום שכר בשיעור של 150% – תשלום אותו נמנעה החברה מלשלם לתובע.

התובע החזיק בידו דוחות נוכחות שכר רק בגין חלק מחודשי עבודתו, וטען כי דוחות נוכחות אלה מוכיחים את מתכונת העסקתו, אשר כללה עבודה בשעות נוספות רבות מאד. על סמך אותם דוחות, המשקפים את מתכונת ההעסקה שלו – תבע העובד את המאפייה על גמול שעות נוספות ותוספת בגין עבודת לילה. העובד תבע גם רכיבים נוספים, לרבות פיצויים בגין הפרשה חלקית לפנסיה, אי תשלום דמי הבראה, פדיון חופשה וכיוצ"ב.

בדיון שהתקיים לאחרונה בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, הגיעו הצדדים לפשרה, אותה אימץ בית הדין. כך, לסילוק סופי, מלא ומוחלט של כל התביעות, תשלם החברה לעובד 100,000 שקלים נטו, סכום הכולל הוצאות משפט. להסכם הפשרה ניתן תוקף של פסק דין, על ידי סגנית הנשיאה, השופטת ד"ר אריאלה גילצר כץ.

הכתבות המעניינות ביותר

הווארט של בנט לשבת - והבדיחה של גנץ היישר מהבידוד • צפו
כמעט 70 אלף מאומתים ביממה האחרונה; מספר החולים קשה ממשיך לטפס
שובר שתיקה: ניר ברקת מתייחס לראשונה לעסקת הטיעון של נתניהו
תקיפת פעילי השמאל ע''י רעולי פנים: המשטרה פתחה בחקירה; במועצת יש''ע גינו
בנט: "הורים יקרים - שמח לבשר לכם שהודעות 'הורים יקרים' מגיעות לסיומן"
עם אלות ואבנים: פעילי שמאל הותקפו על ידי רעולי פנים סמוך לשכם • צפו
צפו בגלריה המושלגת: מסע גדולי ישראל לציון החפץ חיים בראדין
המפכ''ל נגד היועמ''ש: "לא נאפשר פגיעה בשיטות עבודת המשטרה"
המאבק על חוק הגיוס: עדיף כלום מאשר "הרע במיעוטו" / שמואל קרמרסקי
רוצה להתקדם בחיים? תלמד לקבל ביקורת!
האמונה בטוב ה' היא הכלי לקבל את כל שפע התורה • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
למרות שהוא מחוסן 4 פעמים: שר הביטחון גנץ נדבק בקורונה
בגור חגגו בשמחת האדמו"ר ואיראן חיסלה את טראמפ • עשרת הסרטונים הנצפים
הכול דיבורים: מנהיגים ורוח ועסקה אין / יוסף טיקוצ'ינסקי
פרשת יתרו • המגיד הירושלמי רבי אשר דרוק • צפו
השיעור השבועי: פרשת יתרו • הרב נתנאל אביסרור
פרשת יתרו • צפו בשיחתו של רבי בן ציון מוצפי שליט"א
הרמב"ם היומי • הלכות שגגות פרק ה' • צפו
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

בקיצור כותרת שאין קשר בינה לכתבה, די עם זה

זבל של מעסיקים…!

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture