אחרי ביקור טראמפ: קושנר וגרינבלט בדרך למזרח התיכון

ג'ארד קושנר חתנו של נשיא ארה"ב וג'ייסון גרינבלט שליחו של טראמפ למזרח התיכון יגיעו השבוע לישראל כדי לקדם את שיחות השלום בין ישראל לפלסטינים. מדובר בביקור העבודה הראשון של קושנר באזור והם יתבססו על פגישות טראמפ עם נתניהו ואבו מאזן

השליח המיוחד של נשיא ארצות הברית למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, וחתנו של טראמפ, ג'ארד קושנר, צפויים להגיע השבוע לישראל בניסיון לקדם את תהליך השלום עם הפלסטינים, כך מסר הבוקר (שני) בכיר בבית הלבן. גרינבלט צפוי לנחות בנמל התעופה בן גוריון היום, ואילו קושנר יצטרף אליו ביום רביעי.

לדברי גורמים בבית הלבן, השניים צפויים להיפגש עם שורת גורמים בירושלים וברמאללה, במסגרת המאמצים להתניע מחדש את תהליך השלום הישראלי-פלסטיני. גורם בכיר בבית הלבן הסביר כי המגעים בין הבית הלבן למנהיגים בירושלים וברמאללה נמשכו "מאחורי הקלעים" מאז סדרת הפגישות שניהל טראמפ במהלך ביקורו באזור בחודש שעבר.

לדבריו, קושנר וגרינבלט יבקשו לשמוע ישירות מבכירים בשני הצדדים לגבי "סדרי העדיפויות שלהם והצעדים האפשריים להמשך". הגורם הוסיף כי "הנשיא טראמפ הבהיר כי הפעילות למען השגת הסכם שלום קבוע בין ישראל לפלסטינים היא בעדיפות עליונה עבורו. הוא בהחלט מאמין שהשלום אפשרי".

גרינבלט, שביקר באזור פעמים רבות מאז כניסתו לתפקיד, פרסם הלילה הודעה בחשבון הטוויטר שלו, ובה כתב כי הוא "מתרגש לנסוע שוב לישראל ולשטחים הפלסטיניים, להמשיך את הדיון על האפשרות לשלום". קושנר, שביקר באזור רק במסגרת משלחת הנשיא, צפוי להיפגש בין היתר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

"חשוב לזכור כי השגת הסכם שלום היסטורי תיקח זמן, ובהתאם להתקדמות, עשויים להיות עוד ביקורים רבים מצד גרינבלט ומצד קושנר", עוד הסביר אותו גורם בכיר בבית הלבן, שטען כי הם יגיעו "לעתים יחד ולעתים לחוד". כמו כן, הוא העריך כי "צוותי המשא ומתן הישראליים והפלסטיניים יגיעו לוושינגטון או למקומות אחרים, במסגרת קידום המגעים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *