החשוד שדרס לפנות בוקר קבוצת מוסלמים בלונדון הוא דרן אוסבורן, תושב ווילס ואב לארבעה ילדים. עדי ראייה אמרו: "הוא צעק שהוא רוצה להרוג מוסלמים, הרכב פנה במהירות וניסה לדרוס את האנשים"

החשוד בפיגוע האנטי-אסלאמי בלונדון הוא דרן אוסבורן, בן 47. כך פורסם הערב (ב) בכלי תקשורת בבריטניה.

אוסבורן, אב ל-4 מהבירה ווילס בקרדיף, לא היה מוכר לרשויות – שממשיכות לחקור את האירוע כפיגוע טרור.

במשטרה הבהירו כי "למתקפה היו את כל הסממנים של פיגוע". במקביל סיפר עד ראייה כי שמע את המחבל צועק "אני רוצה להרוג מוסלמים", לאחר שהופל לקרקע על ידי האזרחים שהיו בזירה.

"האירוע הנורא הזה קרה בשניות", סיפר עד הראייה. "בתוך דקה הרכב פנה במהירות וניסה לדרוס את האנשים שעמדנו סביבנו. 8 או 10 אנשים נפגעו, חלקם פציעות רציניות".

במקביל סיפרו עדי ראייה כי האימאם של המסגד היה זה שהגן על המפגע מפני ההמון הזועם, עד להגעת כוחות הביטחון.

"הוא ישב והחזיק אותו על הקרקע ואמר 'אתם לא תגעו בו'", סיפר עד ראייה נוסף. "המשטרה הגיעה אחרי 8 דקות בערך".

"אנו מודים לאימאם מוחמד מחמוד שאומץ ליבו סייע להרגיע את המצב לאחר התקרית ומנע פציעות נוספות ואובדן חיים", מסר צוות המסגד.

כזכור אדם אחד נהרג ועשרה נוספים נפצעו לפנות בוקר לאחר שכלי רכב מסחרי דהר לתוך קבוצת מוסלמים שסיימו את תפילת הרמאדן במסגד בבירת בריטניה.

פיגוע נקמה בלונדון: רכב דרס מוסלמים מחוץ למסגד

ההתנגשות אירעה בסמוך לשעה 02:20 (שעון ישראל), אז פגעה בעוצמה המסחרית בקבוצת המתפללים שעמדה על מדרכה מחוץ למרכז בו נמצא המסגד. נהג הרכב, בן 48, נתפס בידי ההמון בזירה ולאחר מכן הועבר לחקירת המשטרה.

בהודעה שפרסם ראש עיריית לונדון, סאדיק חאן, גינה את התקרית אותה כינה "פיגוע טרור" ואמר שהיא כוונה נגד "לונדונים חפים מפשע שסיימו את תפילותיהם בחודש הרמדאן".

גם מנהיג מפלגת הלייבור ג'רמי קורבין גינה את הפיגוע בעמוד הטוויטר שלו: "אני מזועזע לחלוטין מהאירוע בפארק פינסבורי. אני נמצא בקשר עם המסגדים, המשטרה ועם הרשויות. מחשבותיי נמצאות עם הקהילה שנפגעה כתוצאה מהאירוע הנורא הזה".