פרנויה טיפוסית או תרחיש פוליטי סביר? ראש הממשלה הביע לאחרונה בשיחות סגורות חשש מפני מה שעלול לקרות לאחר הבחירות הבאות. לטענת נתניהו, "ברית האחים" בין בנט ללפיד עודנה קיימת, וריבלין ינצל זאת כדי להדיח אותו

נתניהו כבר נערך לבחירות הבאות: ערוץ 7 חושף היום כי ראש הממשלה החל לאחרונה לשרטט באזני מקורביו תמונת מצב מדאיגה באשר לקונסטלציה הפוליטית שעשויה/עלולה להתרחש אחרי הקדנציה הנוכחית.

ע"פ הדיווח של העיתונאי חזקי ברוך, רה"מ משוכנע כי בין בנט ללפיד עדיין קיימת אותה "ברית אחים" מפורסמת. "בנט יעדיף את לפיד כראש ממשלה על פני מועמד אחר ולפיד יהיה חייב לבוא לנשיא עם בנט כדי שיאפשר לו להרכיב ממשלה", אומר נתניהו בשיחות סגורות.

לדבריו, "הנשיא יחפש כל הזדמנות כדי להעניק ללפיד הזדמנות להרכיב ממשלה ולסגור חשבון איתי.

בבית היהודי דחו את הדברים וטענו שמדובר ב"קשקוש מוחלט". "מוטב שראש הממשלה יפסיק את ההקפאה בירושלים וביהודה ושומרון, יפסיק לאשר ערים פלסטיניות על כביש 6 ויפסיק לזלזל בבוחרי הימין, תוך שהוא עוקף את לפיד משמאל", תגובתם של גורמים במפלגה לציטוטים המיוחסים לרה"מ.

לדבריהם, "אסטרטגיית ההפחדה כנגד הבית היהודי בבחירות הבאות נחשפה כבר כעת",

ואילו מהליכוד נמסר בתגובה: "הידיעה מופרכת כמו התגובה לה. ראש הממשלה נתניהו בונה בכל חלקי הארץ לרבות ביו"ש ובירושלים. אין שום הקפאה וכל מי שאומר זאת יאלץ לאכול את הכובע. ובכל מקרה, אנחנו יכולים להרגיע את הבית היהודי: הבחירות הבאות יתקיימו במועדן".