שר החקלאות טוען כי בניגוד להצהרותיו של שר הביטחון, חיה"א מקפיד שלא לפגוע ביעדים של חמאס ומסתפק בדיונות ריקות: "עובדה שאין נפגעים בצד הפלסטיני". בנוסף קרא השר אריאל לצאת למבצע צבאי נקודתי במטרה להשיב את גופות החיילים החטופים

"יש לצאת לפעולה צבאית ברצועת עזה לזירוז השבת גופות החללים גולדין ושאול…משפחות גולדין ושאול צריכות לקבל תשובות מהממשלה ומה שצריך לעשות בשביל לזרז את התשובות והידע זו פעולה צבאית נמרצת ונקודתית של גביית מחיר": כך אומר הבוקר שר החקלאות, אורי אריאל, בראיון לרשת ב.

לטענתו, "יש מפקדות לחמאס, מה הבעיה להוריד אותן? מה, אנחנו כאלו הומניים? זה לא צריך להיגרר למלחמה, יש לנו הנהגה אחראית. אם חמאס לא רוצה מלחמה שלא יירה עלינו ואנחנו לא נירה עליו. אם הוא יורה עלינו אז הוא צריך לקבל מנה אחת אפיים. זה יעזור להסדיר את נושא הגופות בינינו לבינם. מי שלא מבין בנועם יבין במקל חובלים כמו שצריך".

אריאל תקף את מדיניותו של שר הביטחון מול חמאס: "מאז ששר הביטחון נכנס לתפקידו בכל ההתקפות אין אפילו לא פצוע פלסטיני אחד. הפירוש של זה הוא שמטוסי חיל האוויר יורים אל עבר הדיונות הריקות תחמושת שפג תוקפה".