בנאום שנשא הבוקר האלוף אמיר אשל בכנס הרצליה הוא התייחס בהרחבה למה שצפוי במערכה הצבאית הבאה מול חיזבאללה: ״אנחנו יודעים היום לעשות את מה שעשינו במלחמת לבנון השנייה ב-48 שעות״

מפקד חיל האויר, האלוף אמיר אשל, נשא הבוקר דברים בכנס הרצליה והתייחס בהרחבה לחזית הצפונית בכלל, ולמה שצפוי במערכה הבאה מול חיזבאללה בפרט.

אשל איים מפורשות כי במידה ותפרוץ מלחמה, הרי שאף בית שמאוחסת בו תחמושת לא יהיה חסין. "אני ממליץ לתושבי לבנון: אם לפני פרוץ האירועים או בתחילתם הם יעזבו – הם לא ייפגעו…הם יודעים בדיוק באלו בתים יש משגרי טילים״, כלשונו.

הוא הוסיף כי בתחילת המערכה הבאה הצבא צריך "לפעול בכל הכוח כבר מהפתיחה כדי להגיע להישגים מירביים".

אשל ציין כי האיומים של חיזבאללה על פגיעה במטוסים ישראלים לא ישבשו או ימנעו את פעילות חיה"א. "האיומים על המטוסים שלנו בזירה הלבנונית לא יעצרו את חיל האוויר…השמיים במזרח התיכון הרבה יותר צפופים מבעבר״, דברי אשל.

עוד מדברי אשל: ״חיל האוויר יודע היום לעשות את מה שעשינו בכל מלחמת לבנון השנייה בתוך 48 שעות".

כזכור, אמש נאם הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אייזנקוט, באותו פורום והתמקד גם הוא באתגר הצבאי שמציב חיזבאללה. "ארגון חיזבאללה בנה יכולות, הוא מפר ברגל גסה את החלטה 1701, ואם מסתכלים על דרום לבנון אנחנו רואים את הארגון הזה פרוס ב-200 כפרים ועיירות. יש שם עשרות אלפי רקטות", אמר אייזנקוט.

הרמטכ"ל: "נמשיך למנוע העברת נשק מתקדם לחיזבאללה"