ארגון 'לב מלכה' – המטפל בחולי סרטן יערוך מחנה נופש למאה שמונים ילדים חולי סרטן בנתניה, מחנה הנופש יתקיים לזכר ד"ר איתן גרוס מנהל המחלקה האונקולוגית בהדסה עין כרם שנפטר לפני פחות מחודש ימים ובאמצעות מחקריו וטיפולו הצליח להציל מאות ילדים

ארגון 'לב מלכה' יערוך בשבוע הקרוב מחנה נופש לילדים חולי סרטן במלון 'הגליל' בנתניה. מחנה הנופש יוקדש לזכרו של ד"ר איתן גרוס מנהל המחלקה האונקולוגית בהדסה עין כרם, שלקה לפני פחות מחודש באירוע לב במהלך עבודתו. ולאחר מאמצים רבים נאלצו עמיתיו מהדסה לקבוע את מותו.

קרא עוד:

[postim]

על פי התכנון, מאה שמונים ילדים חולים צפויים להשתחרר מבתי החולים בהם הם מאושפזים, ל48 שעות של טיול, שבהם ינסו להשכיח מהם את המחלה הנוראה איתה הם מתמודדים מידי יום ביומו בשנים האחרונות, על ידי טיולים, טיסנים ודאונים ממונעים, לונה פארק ועוד. רגע השיא במחנה יהיה הגשמת בקשה של כמה ילדים לערוך טיסה בשמי הארץ.

"החלטנו הפעם לערוך את המחנה לזכר ד"ר גרוס אשר היה אדם צנוע ועניו מאוד" מספר ידידו הרב אהרן אברמן, יו"ר ארגון 'לב מלכה', " הוא היה רופא יוצא מן הכלל לחולים שלו" טיפל בעיקר בילדים חולי סרטן. במסגרת עבודתו הרפואית קיבל עשרות פרסים, בין השאר פרס לטיפול בילדים חולי סרטן. באמצעות מחקריו וטיפולו הציל מאות ילדים. הרב אברמן מוסיף, בשיחות שערכתי לאחר פטירתו עם הורים רבים, כולם ציינו את המיוחדות של ד"ר גרוס שהיה יכול לשבת עם הורי ילד חולה ובמשך שעות להסביר להם מה המצב הרפואי ומהו הטיפול שאותו הוא ממליץ לבצע. אין ספק שמדובר בשילוב נדיר של אדם שלמעשה הינו גם רופא וחבר בעת צרה. תמיד כשסיפרנו לו על הילדים המטופלים שלו שיוצאים למחנות נופש, הוא שמח מאוד לשמוע וישתדל לעזור בכל הדרוש. יצוין, כי במהלך ימי מחנה הנופש יציינו גם את זכרה של הילדה הודיה קליין ע"ה-שנפטרה לפני תקופה קצרה, ילדה אשר הייתה משתתפת רבות במחנות הנופש של הארגון.