הפלסטינים: נתבקשנו להכין רשימה של נקודות קריטיות למו"מ

האמריקאים ביקשו מהפלסטינים להכין רשימה של 12 נקודות עיקריות למשא ומתן עם ישראל, זאת כדי להתמקד בנושאים הגדולים בסכסוך, כמו ירושלים והפליטים • נתניהו בפתח פגישתו עם ג'ראד קושנר: "זוהי הזדמנות לקדם את המטרות המשותפות של ביטחון שגשוג ושלום"

סוכנות הידיעות "רויטרס" דיווחה כי הפלסטינים טוענים שלקראת פגישתו של יועצו של טראמפ ג'ראד קושנר עם אבו מאזן, הם התבקשו להכין רשימה של 12 נקודות מהותיות בכל משא ומתן.

לדברי הגורמים, הסיבה לכך היא שבממשל טראמפ אמרו כי אם הם רוצים להתקדם לעבר השלום במזרח התיכון, וכי הם לא רוצים להיתקע בתהליך אלא להתקדם במהירות לעבר הסוגיות הקשות לפתרון כמו ירושלים, הפליטים הפלסטינים, מקורות המים, ביטחון וגבולות.

כזכור היום נפגש קושנר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים. בפגישה נכחו גם שליחו המיוחד של טראמפ למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, ושגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן.

נתניהו נפגש עם שליחי טראמפ, בדרך לחידוש המו"מ עם הפלסטינים

נתניהו אמר בפתח בפגישה כי היא תהיה "הזדמנות לקדם את המטרות המשותפות של ביטחון שגשוג ושלום. ברוכים הבאים לכאן ג'ארד. אני יודע מה המאמצים שלך ושל הנשיא ומצפה לעבוד איתך כדי שנשיג את המטרות הללו".

ראש הממשלה הזכיר את ביקור טראמפ בישראל ואמר כי "הביקור שלו כאן היה היסטורי ופנטסטי. הוא השאיר הרבה רושם על העם בישראל. טוב לראות אותך שוב ושלח לו דרישת שלום".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן