מנהל בתי הדין הרבניים הודיע כי בתי הדין הרבניים עוברים לגלישה כשרה, זאת, לאור בקשתו של הראשון לציון, הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א • בקרוב: המערכת הממוחשבת תייתר את הצורך בהתייצבות פיזית במזכירות

בעקבות בקשת הראשון לציון הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הרבני הגדול, הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, ופעילות של נציגות הדיינים וסיוע של נציגי השר לשירותי דת בעניין גלישה באינטרנט בסביבה "כשרה" הושק במערכת המחשוב של בתי הדין הרבניים פתרון של ממשל זמין לגלישה "כשרה" באינטרנט.

בהתאם לדרישה זו, אגף מערכות מידע של בתי הדין הרבניים החל בפיילוט בשיתוף יחידת ממשל זמין ברשות התקשוב הממשלתית, לצריכת שירותי אינטרנט דרך חברת אינטרנט רימון. בתי הדין הרבניים נבחרו כיחידה הממשלתית הראשונה שמבצעת פיילוט בנושא. אגף מערכות מידע ביצע פעילות לחיבור רשת המחשוב של בתי הדין דרך חברת אינטרנט רימון ולפתרון תקלות שעלו תוך כדי בדיקה.

לאחר הוכחת היכולת והמלצת אגף מערכות מידע של בתי הדין הרבניים, המשרד לשירותי דת יצרף את רשת המשרד לשירות זה. זאת בנוסף לרשת המחשוב של המועצות הדתיות שכבר מחוברות ישירות לשירותי אינטרנט רימון שלא דרך ממשל זמין. הגלישה תתבצע באופן זהה לקיים היום, על ידי הגדרות שיבוצעו על ידי אגף מערכות מידע.

מנהל בתי הדין הרבניים הרב שמעון יעקבי ציין כי "מערכת המחשוב של בתי הדין הרבניים עוברת בימים אלו שדרוג משמעותי. בשנה הקרובה נפעל לשדרוג מערכת המחשוב ולהוספת דרכי תקשורת אלקטרוניים שיקלו ככל האפשר על בעלי הדין ועל עורכי הדין והטוענים הרבניים להגיש תביעות ובקשות בלא צורך להגיע באופן פיזי למזכירויות בתי הדין".