בטוח בנצחונו: הרצוג כבר עובד על פריימריז להנהגת גוש המרכז-שמאל

יו"ר 'המחנה הציוני' בטוח בנצחונו בפריימריז הקרובים וכבר מתכנן את היום שאחרי. הבוקר נחשף כי הרצוג פנה לכמה בכירים בגוש המרכז-שמאל במטרה להתחיל בעבודת צוות לקראת קיומם של פריימריז לראשות הגוש

הבחירות לראשות מפלגת העבודה יתקיימו בעוד כשבועיים, הסיכוי לסיבוב שני גבוה מאוד, אך יו"ר המפלגה הרצוג משוכנע בנצחונו והוא כבר מגבש תכנית מהפכנית ליום שאחראי: פריימריז פתוחים להנהגת גוש המרכז-שמאל בהשתתפות ראשי המפלגות שמשמאל לליכוד, לרבות 'יש עתיד' ו'כולנו'.

'מעריב' חושף הבוקר כי הרצוג פנה לשר לשעבר עו"ד משה שחל, לח"כ פרופסור מנואל טרכטנברג ולאלוף במיל ד"ר יום טוב סמיה על מנת שיובילו במשותף, בהסכמה ובעבודת צוות את המהלך הזה במפלגת העבודה.

ע"פ הדיווח של העיתונאי אריק בנדר, הרצוג הודיע לשלושה כי "חברי הצוות יקבלו את כל הגיבוי, הסמכויות והאמצעים ולא יהיו כפופים לאיש אלא לחוק, לכל דין ולחוקת המפלגה ומוסדותיה, אשר במידת הצורך תותאם כדי להוציא לפועל, בהיוועצות עם הגורמים ובעלי התפקיד הרלוונטיים במפלגה, את הפריימריז הפתוחים. הצוות גם יבוא בדברים עם כל המנהיגים שיצטרפו לגוש וירצו להתמודד בפריימריז האלה. הצעתם תובא כהצעה ראשית לאישור הוועידה בתמיכתי המלאה".

כזכור, הרצוג הסביר בעבר את הרציונל מאחורי המהלך: "הפריימריז האלה גורליים יותר ממה שנדמה. תוצאת הבחירות תכריע במידה רבה את יכולתה של מפלגת העבודה לכונן גוש פוליטי ציוני ומתון להחלפת נתניהו. חלק מהמועמדים עוסקים כל העת בפגיעה בלתי נסבלת במפלגה ובחברים מרכזיים לדרך. אני מציע לחברי המפלגה: תנו בי אמון. איש מלבדי לא הביא הישג אלקטורלי כה משמעותי בשנים האחרונות. אני הוא זה שהקים גוש פוליטי, שמהווה בסיס ליצירת גוש גדול להחלפת השלטון".

הרצוג: נקים גוש פוליטי עם יעלון, ברק, כחלון ולפיד

ואיך המהלך אמור להתבצע בפועל? הרצוג משרטט: "שבועיים לאחר שאבחר אכנס את ועידת המפלגה, שתאשר איחוד מיידי עם התנועה ותקבע את הדרך והאופן לעריכת פריימריז פתוחים למועמד גוש מרכזי, דמוקרטי, לאומי לראש הממשלה בבחירות הבאות, כדי להביא קץ לעידן נתניהו והליכוד".

4 תגובות

מאחל לבוז'י לגרד את אחוז החסימה מלמטה, יחד עם כולנו

בוזי' הכי טוב לחרדים מכל המועמדים האחרים!!!!!!

לפרשן הבכיר
אין מועמד שטוב לחרדים, ואין מועמד שטוב לדתיים בכלל ואין מועמד שטוב לימין. נקודה.
בוז'י עצמו הוא רכיכה שמצד אישיותו יכול להיות שהוא הכי פחות גרוע לחרדים, אבל הוא יכול לעמוד בראש הרשימה אך לא באמת להנהיג. בסופו של דבר מסביבו יש את סתיו מי שפיר, אראל מרגלית, עמיר פרץ, ציפציף לבני, ובמעגלים היותר רחבים יהיר לפיד, אילן גילעון, זהבה גלעון, ושאר השמאל הסהרורי שמעוניין להפוך את המדינה למדינת כל אזרחיה וכל מסתנניה ולנתק את הקשרים האחרונים של המדינה מההגדרה "מדינה יהודית". אתה בטוח שזה מה שאתה רוצה???

לבוריסוס
לא אמרתי רוצה ולא לא רוצה אך איחוליך לבוזי' לגרד מלמטה אינו אינטרס חרדי במיוחד לאור העובדה שיאיר לפיד שותה את מנדטיו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן