לראשונה בגוש עציון: נציג דגל התורה במעלה עמוס מונה לסגן ראש המועצה • מרן הגר"ג אדלשטין שליט"א בירך את נציגי "דגל התורה" בגוש עציון שביקרו במעונו "תזכו לקדש שם שמים ולרומם קרנה של תורה"

הישג רב רושם לציבור התושבים החרדי בגוש עציון עם התמנותו של נציג "דגל התורה" במעלה עמוס, הרב יואל סילבר, לתפקיד סגן ראש מועצת גוש עציון. בימים האחרונים הגיעו נציגי "דגל התורה" במועצת גוש עציון הרב סילבר והרב אליהו רוזנברג נציג היישוב החרדי מיצד יחד עם מנהל המחלקה המוניציפאלית של "דגל התורה" וסגר"ע בני ברק הרב מנחם שפירא להתברך במעונו של מרן הגאון רבי גרשון אדלשטין שליט"א.

מרן הגר"ג אדלשטיין שליט"א הביע קורת רוח מרובה כששמע על ההתפתחות הברוכה בהתיישבות החרדית ביישובי גוש עציון, מעלה עמוס ומיצד ועל פריחת מוסדות התורה במקום לצד תלמודי תורה וגני ילדים.

הרב מנחם שפירא הציג את הרב יואל סילבר וסיפר על מינויו לתפקיד סגן ראש המועצה. מרן שליט"א בירך את הנציגים החרדיים בברכת ברכה והצלחה ואיחל להם שיזכו לקדש שם שמיים, לרומם קרנה של תורה ויצליחו בכל אשר יפנו.

תנופת פריחה גדולה

היישובים החרדים בגוש עציון, מעלה עמוס ומיצד נמצאים בתנופת פריחה וגידול כאשר עשרות משפחות בני תורה גרות במקום לצד עשרות משפחות נוספות שעתידות להגיע בקרוב לאחר שרכשו דירות בפרויקטים השונים הנבנים בימים אלו, וכבר כיום קיימים במקום גני ילדים, תלמוד תורה 'אדרת אליהו' בנשיאות מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן שליט"א, ישיבה וכולל לצד תלמוד תורה נוסף ובית ספר לבנות.

המועצה ממתינה לאישור התב"עות המוכנות להרחבת והגדלת היישוב מה שייתן מענה למאות משפחות נוספות הרוצות להגיע לישוב.

ראש מועצת גוש עציון הנבחר, שלמה נאמן, שנבחר בתמיכת "דגל התורה" ותושבי היישובים החרדיים בגוש עציון, החליט, מתוך מטרה להעניק ייצוג הולם לכלל האוכלוסיות המתגוררות בשטחי גוש עציון, למנות את נציג "דגל התורה" במעלה עמוס הרב יואל סילבר, לתפקיד סגן ראש המועצה.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ הרב משה גפני, בירך על המינוי בשיחה ל"יתד נאמן": "ראש המועצה, נתמך על ידי גדולי ישראל שליט"א ולכן "דגל התורה" תמכה בו, וב"ה הוא נבחר בתמיכתנו. אני מברך את הרב סילבר על מינויו לסגן ראש המועצה ואני מקווה כי הפעילות למען מוסדות החינוך התורניים והנושאים הדתיים ברחבי המועצה יימשכו לטובת התושבים".