"יהודי ארה"ב חשים שקיבלו סטירת לחי", אומר בנט שייפגש בהמשך היום עם מנהיגים יהודים מארה"ב • לא נותר כי אם לשאול מי הם אותם "יהודי ארה"ב" שבנט כה דואג להם. אומנם האורתודוקסים, לצערנו, מהווים מיעוט בארה"ב, ובנט, כמו התקשורת, מתעלמת

שר החינוך והתפוצות נפתלי בנט (הבית היהודי) התייחס היום במסיבת עיתונאים למשבר סביב ביטול מתווה הכותל. "ביממה האחרונה קיימתי מפגשים עם מנהיגי יהדות ארצות הברית שנמצאים בארץ והתמונה קשה. יש משבר ממשי מול הנהגת יהדות ארה"ב". לדבריו, "הם חשים שקיבלו סטירת לחי מממשלת ישראל – תחושה סובייקטיבית שהם אינם רצויים כאן. זו כמובן אינה המציאות אבל זו התחושה להם".

"הם אחינו", הוא המשיך, "הם רצויים כאן ומהווים בסיס אסטרטגי למדינת ישראל ואנחנו נישאר מאוחדים איתם. נעשו מספר שגיאות ויש דיס-אינפורמציה רחבה שכביכול אין יותר תפילות ברחבת 'עזרת ישראל', זה לא נכון, היא פתוחה לכל הזרמים והיא תישאר פתוחה לצמיתות. כל זה לא השתנה".

בנט התייחס גם להצעת חוק הגיור שאושרה בוועדת השרים שתמנע גיורים שאינם אורתודוקסיים. "זו תפיסה מוטעית כאילו נעשתה פגיעה בגיור, אין לזה שחר. יש אינטרסנטים שרוצים לייצר אווירה לא נכונה. אנחנו במהלך היום נפוגג את הדיס-אינפורמציה. אני סבור שהיה צריך להיצמד להצהרת הכותל השנייה אבל גם עם הדבר הזה צריך לומר הכותל היה ונשאר פתוח. צריך לנסות ולהביא לפתרון מהיר למשבר הזה מול יהדות ארה"ב".

מאוחר יותר היום יכנס בנט פגישה עם מנהיגים יהודיים-אמריקנים, בהם ראשי פדרציות וראשי הזרמים הרפורמים והקונסרבטיבים כדי לדון במשבר הכותל ובהצעת חוק הגיור שאושרה השבוע ועוררה גם היא מהומה. אמש נפגשו ראשי הפדרציות מניו יורק, משיקגו ומקליבלנד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות האירועים האחרונים, אך לדברי גורמים המעורים בתוכן הפגישה היא הסתיימה בלא תוצאות.

בשם הדאגה המזויפת ליהודי ארה"ב, מכליל נפתלי בנט את כלל היהודים כביכול משתייכים הם לתנועה הרפורמית. לצערנו, האורתודוקסים מהווים מיעוט בארצות הברית, אך אין כל סיבה להתעלם מהם בשם הדאגה ל"יהודי ארה"ב", שכביכול חשים כמי שקיבלו סטירה מממשלת ישראל. אך בנט, שכנראה זיהה את הלך הרוח בתקשורת, מיהר להתייצב לצד התנועה הרפורמית. חבל.