כך טוען השמאי הממשלתי לשעבר. במהלך כנס נדל"ן של עיריית הרצליה הוא תקף את הלמ"ס והנתונים שהיא מפרסמת: "מובילים אותנו בגאון לצפות פני עבר. הלשכה לא יכולה לתת למקבלי ההחלטות נתונים, נכון לעכשיו. המתודה שלהם צריכה להשתנות"

יוקר הדיור בישראל: דברים מעניינים מאוד השמיע היום השמאי הממשלתי לשעבר, טל אדרוטי, בנאום שנשא בכנס נדל"ן של הבית האקדמי ועיריית הרצליה.

"אנחנו נמצאים באירוע גדול, אבל זה לא אירוע נדלנ"י, זה אירוע פסיכולוגי. מצד אחד, היזמים אומרים שאין ירידות מחירים, מצד שני משרדי הממשלה אומרים שהמחירים ירדו. יש כאן מלחמה פסיכולוגית", דברי אדרוטי כפי שצוטטו ב'גלובס'.

הוא הוסיף: "המצב היום הוא שאי אפשר ואפילו אגדיל ואומר שאסור להתנבא לגבי המחירים. פשוט אי אפשר לדעת".

גפני: "החרדים סובלים מיוקר הדיור שבעתיים"

עוד מדבריו בכנס: "אנחנו מזהים אי שקט של השוק, הרבה אי ודאות, תזזיתיות. הטיעונים של הממשלה נכונים, אבל גם הטיעונים של הקבלנים נכונים. הבת שלי או הילדים של כולנו לא יודעים איזו החלטה לקבל".

אלדרוטי גם תקף בחריפות את הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה: "הלמ"ס מובילה אותנו בגאון לצפות פני עבר. היא לא יכולה לתת למקבלי ההחלטות נתונים, נכון לעכשיו. המתודה שלהם צריכה אולי להשתנות. מה שיש היום לא בטוח יהיה נכון לעוד ארבעה חודשים. זה לא כלי. והבעיה הכי גדולה היא שהיום אין שום כלי אחר".