"אי אפשר להתנבא לגבי מחירי הדיור, זה אירוע פסיכולוגי ולא נדל"ני"

כך טוען השמאי הממשלתי לשעבר. במהלך כנס נדל"ן של עיריית הרצליה הוא תקף את הלמ"ס והנתונים שהיא מפרסמת: "מובילים אותנו בגאון לצפות פני עבר. הלשכה לא יכולה לתת למקבלי ההחלטות נתונים, נכון לעכשיו. המתודה שלהם צריכה להשתנות"

יוקר הדיור בישראל: דברים מעניינים מאוד השמיע היום השמאי הממשלתי לשעבר, טל אדרוטי, בנאום שנשא בכנס נדל"ן של הבית האקדמי ועיריית הרצליה.

"אנחנו נמצאים באירוע גדול, אבל זה לא אירוע נדלנ"י, זה אירוע פסיכולוגי. מצד אחד, היזמים אומרים שאין ירידות מחירים, מצד שני משרדי הממשלה אומרים שהמחירים ירדו. יש כאן מלחמה פסיכולוגית", דברי אדרוטי כפי שצוטטו ב'גלובס'.

הוא הוסיף: "המצב היום הוא שאי אפשר ואפילו אגדיל ואומר שאסור להתנבא לגבי המחירים. פשוט אי אפשר לדעת".

גפני: "החרדים סובלים מיוקר הדיור שבעתיים"

עוד מדבריו בכנס: "אנחנו מזהים אי שקט של השוק, הרבה אי ודאות, תזזיתיות. הטיעונים של הממשלה נכונים, אבל גם הטיעונים של הקבלנים נכונים. הבת שלי או הילדים של כולנו לא יודעים איזו החלטה לקבל".

אלדרוטי גם תקף בחריפות את הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה: "הלמ"ס מובילה אותנו בגאון לצפות פני עבר. היא לא יכולה לתת למקבלי ההחלטות נתונים, נכון לעכשיו. המתודה שלהם צריכה אולי להשתנות. מה שיש היום לא בטוח יהיה נכון לעוד ארבעה חודשים. זה לא כלי. והבעיה הכי גדולה היא שהיום אין שום כלי אחר".

3 תגובות

מחירי הדיור הם כלל לא אירוע פסיכולוגי
הם תופעה יחודית למדינת ישראל
א. קהל שבוי שאין לו לאיפה ללכת (להבדיל מהאיחוד האירופי או ארצות הברית)
ב.97 אחוז מקרקעות הארץ בבעלות המדינה בעיה שהולכת ומחריפה כיוון שמעט הקרקעות שהיו בידי משקיעים מלפני קום המדינה, הלכו ואזלו עד שנשאר כמעט רק קרקעות מדינה.
ג. עודף תכנון וצרות עין המתבטאת בתב"ע בנושא שטחים פתוחים ובניה רוויה.
ד. המנהל ועובדיו שעסוקים בתנאי העסקתם ולא בשיווק הקרקעות.
אין שום פתרון אלא להפריט את ניהול הקרקעות מידי המדינה, ולהעבירו לידי העיריות והרשויות המקומיות. כך יווצרו עשרות משווקי קרקעות בבת אחת.

רעיון נפלא כתבת, להפריט את ניהול הקרקעות מידי המדינה, ולהעבירו לידי העיריות והרשויות המקומיות. כך יווצרו עשרות משווקי קרקעות בבת אחת.

זה כן פסיכולוגי: בחיפה דירות עלו בשנתיים האחרונות ב40%!!!!!!!!!!!!!1
תגיד לי, הקהל גדל ב40% בתקופה הזו?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *