אשר נגד שרי 'הבית היהודי': "במקום לגבות את רה"מ – נפגשים עם הרפורמים"

בהמשך להצהרותיו הבוקר, שר החינוך השתתף יחד עם השרה שקד וסגן השר בן-דהן בסעודה עם ראשי התנועות הרפורמיות בישראל. ח"כ יעקב אשר תוקף: "אחדות? כולנו זוכרים את תרומת הבית היהודי ל"אחדות העם" בסאגת חוק ההסדרה"

הקפאת מתווה הכותל ואישור חוק הגיור גורמים למתיחות בין המפלגות החרדיות למפלגת 'הבית היהודי'.

בעוד השר אורי אריאל וח"כ סמוטריץ' רואים עין בעין עם ראשי הסיעות החרדיות את המאבק ברפורמים והקונסרבטיבים, בוחרים השרים שקד, בנט וחברים נוספים במפלגה לגלות "הכלה והבנה" לתחושות הקשות של "יהדות ארה"ב". הדברים מקוממים במיוחד מאחר ושרי המפלגה מושיטים – למעשה – חבל הצלה של הכרה לרפורמים והקונרבטיבים דווקא כשמעמדם בתוך ארה"ב ומחוצה לה בשפל בשל מספר נסיבות, במרכזן: בחירת טראמפ, המהלכים האחרונים של הממשלה ועוד .

היום הגיעו הדברים לשיא בסדרה של התבטאויות מקוממות של שר החינוך, נפתלי בנט. בהמשך לכך נערכה שיחת גישור בין שר החינוך, שרת המשפטים וסגן שר הבטחון, לבין נציגי הפדרציות היהודיות בארה"ב, מנכ"ל הסוכנות, מזכ"ל הסוכנות, נשיאי התנועות הרפורמיות והקונסרבטיביות ונציגי קרן היסוד.

"הפגישה נועדה במטרה לפשר ולגשר על המשבר סביב חוק הגיור וההחלטה על הכותל ולהסביר את דיס האינפורמציה שקיים סביב הנושא", נמסר מטעמם.

ח"כ יעקב אשר זעם על קיום הפגישה וכינה אותה "מבישה ומקוממת". בהודעה לתקשורת תקף אשר את "שרי הבית היהודי אשר במקום לגבות את רה"מ ששומר על הסטטוס קוו, רצים לסעודת הרפורמים על גבו ע"מ לקושש כותרת".

אשר גם עקץ את הטענות שלהם על מכך שהם פועלים למען האחדות בעם: "כולנו זוכרים את תרומת הבית היהודי לאחדות העם בסאגת חוק ההסדרה".

//www.jdn.co.il/news/israel/854701

בוידאו: הרב לאו במסר נוקב לרפורמים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *