בעוד נפתלי בנט מנסה להגיע לפשרה מול הרפורמים, קורא הגר"י יוסף להלחם בכל ניסיון פשרה. "נסיונותיהם של התנועות הרפורמיות והקונסרבטיביות להכניס בדלת האחורית גויים לעם ישראל ולהביא עלינו את ההתבוללות שכבר גרמו ביהדות העולם לא יצלחו"

בכירי מפלגת הבית היהודי, השרים נפתלי בנט ואיילת שקד וסגן השר אלי בן דהן, נפגשו היום לארוחה עם נציגים רפורמים בניסיון להציע להם את הפשרה שניסחו בנוגע לחוק הגיור. נוסח הפשרה עליו סיכמו בנט ושקד יכלול חידוד בחוק שיבהיר כי הוא רלוונטי רק לנושא חוק השבות. המטרה היא שבעוד כמה שנים יוכלו הגורמים הרלוונטיים לפנות לבג"ץ ולקבל הכרה בגיור גם לעניין נישואים.

בשיחה עם דייני ישראל, הביע הראשון לציון ונשיא בית הדין הרבני הגדול, הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, התנגדות עזה לכל ניסיון להוביל לפשרה מול הרפורמים והקונסרבטיבים. "יש להילחם בכל תוקף בכל נסיון פשרה שמשמעותו הכרה מכל סוג שהוא בגיורים פרטיים שלא באמצעות מערך הגיור הממלכתי. לא לצורך נישואין ולא לצורך התאזרחות והכרה לפי חוק השבות.

הראשון לציון הוסיף כי "ניסיונותיהם של התנועות הרפורמיות והקונסרבטיביות להכניס בדלת האחורית גויים לעם ישראל ולהביא עלינו את ההתבוללות שכבר גרמו ביהדות העולם לא יצלחו. על מדינת ישראל, מדינתו היחידה של העם היהודי לשמר את שלמותו של העם ולהילחם בכל תוקף בתופעת ההתבוללות שמביאה בסופו של דבר להשמדתו הרוחנית של העם היהודי.

בסיום דבריו אמר הגר"י יוסף, בהתייחסות למאבקם של הנציגים החרדים בממשלה ובכנסת להביא לאישור החוק המשאיר את סמכויות הגיור בידי הרבנות הראשית: "אני מחזק את ידיהם של שרי הממשלה וחברי הכנסת שעומדים על המשמר ונלחמים בכל תוקף למען שלמות ואחדות עם ישראל".

בנט מחבק את הרפורמים: "הם אחינו ואנחנו נישאר מאוחדים איתם"

אשר נגד שרי 'הבית היהודי': "במקום לגבות את רה"מ – נפגשים עם הרפורמים"