ברוך דין האמת: הגאון רבי מאיר רווח זצ"ל ממקימי עולה של תורה והלכה באשקלון

מאשקלון הגיע הבשורה הקשה על הסתלקותו של הגאון הגדול רבי מאיר רווח זצ"ל חבר לשכת הרה"ר רב שכונת שמשון – שי עגנון ורב בית הכנסת "תורה ותפילה" וגיסו של האדמו"ר רבי ברוך אבוחצירא שליט"א שנפטר היום (רביעי) לפנות בוקר כשהוא בן סו' שנים בלבד לאחר יסורים קשים ומרים.

מאז עליתו לארץ ממרוקו נכנס להיכלה של תורה בשיבת "שארית יוסף" בבאר יעקב שם למד והתגדל במעלות התורה והיה אהוב על רבותיו ובפרט על ראש הישיבה הגאון רבי ניסים טולידנו זצ"ל עד שבמשך תקופה למד עימו יחד חברותא במשך שנה שלמה לפני סדר א' בישיבה.

לאחר נישואיו למד בכולל להוראה באשדוד והספיק לעמוד בכור המבחנים בהצלחה ברבנות הראשית על כל חלקי ארבעת שולחן ערוך וקיבל כושר לרב עיר בחתימת ידו של מרן רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל כשכיהן כרבה הראשי לישראל וכן משאר רבני חברי מועצת הרבנות הראשית.

לאחר שהעתיק את מגוריו לאשקלון, התקבל מיד לחבר לשכת הרבנות הראשית, שם כיהן ברבנות כרב שכונה ורב מחלקת הנישואין ועבד לצידו של הרב הראשי הגאון רבי יוסף שרביט זצ"ל חבר מועצת הרבנות הראשית לישראל במשך כשלושה עשורים.

במשך השנים נהג למסור שיעורי תורה קבועים בבית הכנסת תורה ותפילה בשכ' שפירא בשעות לפנה"צ ובשעות הערב. היה נוהג לפקוד בתי אבלים ובתי כנסת כדי למסור בפניהם שיעורי תורה והלכה.

היה ידוע כמאיר פנים לכל ובכל מקום שהיו פונים אליו למסור שיעורי תורה או דברי תורה בדרך כלל היה נענה בחיוב, גם שלא הכיר כאשר כל מטרתו היתה לעודד ולקרב אנשים לתורה. כך גם היה עורך סיומי מסכת בשמחה והיה מעודד את משתתפי השיעור על הזכות הגדולה בכל סיום מסכת שקובעים עיתים לתורה אחרי יום של עמל.

לפני כשנה חלה במעיים ובחודשים האחרונים חלה החמרה במצבו ובימים האחרונים חלה הידרדרות נוספת והיום לפנות בוקר השיב את נשמתו הטהורה לבוראה לאחר יסורים קשים כשהוא בן סו' שנים בלבד למגינת משפחתו תלמידיו ומוקירי זכרו.

הותיר אחריו את רעיתו תבלחט"א, בנותיו ונכדו ההולכים בדרך ה'.

הלוויתו תתקיים היום (רביעי) בשעה 2:00 בצהריים מבית הכנסת "תורה ותפילה" בשכ' שפירא ומשם תמשיך לבית העלמין אשקלון "גבעת ציון"

ת.נ.צ.ב.ה.

עם האדמו"ר הבבא ברוך והגר"י שרביט זצ"ל
בלימוד: הרב מאיר רווח זצ"ל

עם הרב יוסף שרביט זצ"ל בכהונתו ברבנות באשקלון

 

2 תגובות

כמה כואב הלב….הרב הצדיק הזה ערך את הטקס החופה שאני ובעלי התחתנו לפני 18 שנים….יהיהי זיכרו ברוך.הוא בקלטת החתונה שלי….ייכאב לי ליראות. ת.נ.צ.ב.ה.

אבידה ענקית למכריו ,לעיר,ולעולם כולו
יהי זכרו ברוך

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו