שגריר ישראל באו"ם חשף צילום לווין המוכיח כי איראן השתמשה במגן דוד כמטרה לניסוי בטיל בליסטי לטווח בינוני מסוג "Qiam" בדצמבר האחרון. "מועצת הביטחון צריכה לפעול באופן מיידי נגד מפגן השנאה הזה", אמר דני דנון

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, חשף היום (רביעי) מידע חדש בפני מועצת הביטחון אודות תכנית הטילים הבליסטיים של איראן וכוונותיה נגד ישראל.

במסמך שנשלח לחברות המועצה, דנון חשף לראשונה צילום לוויין המוכיח כי איראן השתמשה במגן דוד כמטרה לניסוי טיל בליסטי לטווח בינוני מסוג "Qiam" בדצמבר האחרון, תוך הפרה ברורה של החלטת מועצת הביטחון 2231. מגן הדוד נצבע על הקרקע כסימון המטרה וניתן לראות בצילום הלוויין את המכתש שיצר הטיל בקרקע.

השגריר דנון פנה לחברות המועצה ואמר: "ניסוי הטילים הזה לא רק מפר את החלטות מועצת הביטחון אלא מוכיח שוב מעל לכל ספק את כוונותיה האמתיות של איראן לפגוע בישראל".

דנון קרא לחברות המועצה לפעול באופן מיידי נגד האיום האיראני: "איראן תומכת במשטר אסד הטובח במאות אלפי אזרחים, מממנת את חיזבאללה המאיים על אזרחי ישראל ותומכת בטרוריסטים ורודנים ברחבי המזרח התיכון והעולם. מועצת הביטחון צריכה לפעול באופן מיידי נגד מפגן השנאה הזה וההפרות הפרובוקטיביות של איראן המאיימות על יציבות האזור כולו".