עכשיו זה סופי: אהוד אולמרט ישוחרר מהכלא ביום ראשון

שעות לאחר החלטתה של ועדת השחרורים לקצר את עונשו של ראש הממשלה לשעבר, הודיעה הפרקליטות כי לא תגיש על כך ערעור. המשמעות: אולמרט יצא לחופשי ביום ראשון • ההליכים בפרשת המסמכים המסווגים יימשכו

עכשיו זה סופי: ביום ראשון הקרוב ישוחרר האסיר וראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, מבית הכלא. ההחלטה בענין אמנם התקבלה הבוקר, אבל בפרקליטות ניהלו כל היום דיונים בשאלה האם לערער עליה. בסופו של דבר הוחלט הערב שלא לערער ובכך הגיעה הסאגה לסיומה.

למרות השחרור, ההליכים בענין המסמכים המסווגים יימשכו.

כזכור, ההחלטה של ועדת השחרורים התפרשה כמכה לפרקליטות, שהביעה התנגדות נחרצת לשחרור ואף ביקשה לדחות את הדיון על רקע הבדיקה בגין הוצאת המסמכים המסווגים של אולמרט להוצאת הספרים "ידיעות אחרונות". בשבוע שעבר אולמרט חש ברע ואושפז בבית החולים שיבא למשך חמישה ימים.

עו"ד שני אילוז, מצוות ההגנה של ראש הממשלה לשעבר, אמרה בכניסה לדיון: "אם ועדת השחרורים תחליט לשחרר את אולמרט, אז שהפרקליטות תעשה עם עצמה בדק בית עם עצמה ולא תערער על ההחלטה". היא הוסיפה כי "אולמרט לא אהב את התמונות שהופצו, זה לא בא מאיתנו. ביקרנו אותו לאחר מכן, זה הופץ על ידי צוות בית החולים".

בתשובה לשאלה אם הפרקליטות רודפת את אולמרט השיבה אילוז: "אני לא יודעת אם רודפים אותו, אבל אני חושבת שהמוטיבציה המוגברת כאן במלחמה בתיק, שהוא תיק נורא ברור ופשוט לשחרור, היא לא הגיונית". היא הוסיפה: "אנחנו מקווים שההחלטה תהיה החלטת שחרור. לא נקבל בשום פנים ואופן כל החלטה אחרת".

נתניהו בכוננות ספיגה: אולמרט שוקד על ספר ש"יטלטל את המדינה"

עו"ד אלי זוהר, המייצג את אולמרט, אמר הבוקר לפני הדיון בוועדת השחרורים: "אני מאוד מקווה שהתוצאה תהיה כפי שייחלנו לה. אולמרט יצא מבית החולים ויהיה היום בדיון, ונאחל לו בהצלחה". על השאלה אם הוא חש שאולמרט נרדף על ידי הפרקליטות, ענה זוהר: "יום יבוא ונחלוק תחושות".

עו"ד ציון אמיר שעמד בפני הוועדה בעבר יחד עם משה קצב, אמר כי רצוי שהפרקליטות לא תערער או תדרוש עיכוב ביצוע. "אני חושב שההחלטה על שחרורו היא היחידה הנכונה וחבל שהציבור הטלטל ביחס לגורלו של ראש ממשלה לשעבר. הפרקליטות יכולה להרשות לעצמה לעשות בדק בית ביחס לעמדה שלה", אמר אמיר. "צריך לאפשר לאולמרט ללכת הביתה. הוא איש מבוגר וחולה, רדוף ושדוף. לא צריך עד הסוף למצות את הלימון המשפטי ולסחוט עוד טיפה ועוד טיפה עד שנשמתו של האדם פורחת. כדאי שיעשו בדק בית בדרך שבה מקבלים החלטות לגבי נאשמים חשובים, נקרא לזה, לגבי נאשמים בעלי מעמד ציבורי גבוה".

ח"כ יואל חסון, חברו של אולמרט, אמר כי הפרקליטות התעמרה בו. "החלטה נכונה גם משפטית וגם אישית ואני חושב שגם ציבורית, אני חושב שיש תחושה בציבור שאולמרט שילם את המחיר שכולנו מכדים של החלטת בית המשפט וצריך לתת לו ללכת הביתה", אמר. "הייתה כאן התעמרות חד משמעית, היה ניסיון להמשיך לעסוק בו בלי סוף. גם בתקופת מאסרו היו סביבו התעסקויות. יכול להיות שלחלק מהאנשים היה קשה לקבל את העובדה שהוא זוכה מרוב הפרשיות, אני לא יכול להבין את זה באמת וזה הזמן לעצור את הטרוף הזה ולשחרר את אהוד אולמרט".

בדיון שנערך בשבוע שעבר פנה אולמרט אל חברי הוועדה בכאב רב ובין היתר דיבר בהתרגשות רבה על משפחתו. סנגוריו של ראש הממשלה לשעבר דיברו בדיון על התהליך שעבר בכלא ועל לקיחת האחריות שלו על מעשיו. "הפכתם אותי לבוגד", אמר ופנה לפרקליטות שמקיימת הליך בדיקה בעניין הספר. שאלת המפתח היא מה המשקל שתעניק הוועדה לאותו הליך בדיקה. בכל מקרה הצדדים יכולים לערער למחוזי על החלטת הוועדה.

2 תגובות

מזל טוב !
זה מגיע לו !

שמחה שיהודי השתחרר
ושמחה יותר גדולה שיואליש קרויס אב ל-17 קיבל חנינה
ומילה טובה לראובן ריבלין כשמגיע לו [וזה לא קורה הרבה]
כל הכבוד!!!!!!!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *