חבר הכנסת של בל"ד שתועד והורשע בהברחת טלפונים ניידים לאסירים ביטחוניים, החל היום לרצות את 24 חודשי המאסר שנגזרו עליו. בשערי הכלא הוא הצהיר: "אמשיך את הפעילות שלי כשאצא ואגן על זכויות האסירים"

כשהוא מלווה בחבריו לסיעה ובעשרות תומכים ובני משפחה, הגיע הבוקר (ראשון) חבר הכנסת לשעבר, באסל גטאס, לכלא גלבוע כדי לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו בגין הברחת טלפונים ניידים לאסירים ביטחוניים.

בכניסתו לכלא אמר גטאס: "אני היום נכנס לכלא גלבוע לשנתיים. כמובן, אני אפעל כדי שאזכה לשליש…אני נכנס גאה, זקוף קומה, בראש מורם. נהנה מתמיכה ציבורית אמיתית של העם שלי. אני גאה בתמיכה הזו".

הוא הוסיף: "אני גם אצא מהכלא בעוד שנתיים זקוף קומה בראש מורם ואמשיך את הדרך של הפעילות הפוליטית שאני עושה זה 40 שנה. אני אמשיך להגן על זכויות האסירים ולהביא את עניינם לסדר היום הציבורי".

בוידאו: הברחת הטלפונים ע"י גטאס כפי שתועדה במצלמות הכלא

כזכור, לפני כ-3 חודשים גזר בית משפט השלום בבאר שבע שנתיים מאסר בפועל על ח"כ לשעבר באסל גטאס, לאחר שהורשע במסגרת הסדר הטיעון שנחתם עמו. השופטים קבעו כי בנוסף לעונש המאסר הוא ישלם קנס בסך 120 אלף שקלים .

בית המשפט ציין בגזר הדין כי "בשים לב להיקף הציוד וזהותם של מקבלי הציוד ונסיבות כליאתם אפשר לומר שמדובר בפוטנציאל ביטחוני בנסיבות מחמירות. הוא ניצל מעמדו כח"כ והאמון שנתנה בו השיטה הדמוקרטית ושירות בתי הסוהר. האמון שהופר הוא כלפי כלל הציבור ולא רק כלפי בוחריו. יש גם נזק אישי אפשרי של פגיעה באמון הציבור בחברי כנסת אחרים".

עוד נאמר כי "שיקול נוסף לחומרא נעוץ בתכנון המוקדם ובתעוזה. העובדה שהנאשם קיבל חבילות אטומות אינה סיבה מקלה. לקולא אשקול כי הנאשם לא עשה לביתו".