העיתון 'וושינגטון פוסט' מדווח כי נשיא ארצות הברית ואנשיו החלו להשלים עם העבודה שהסכם בין ישראל לפלסטינים לא באמת נמצא בהישג יד • וגם: האם הוידאו המרשיע שהציג נתניהו בפני טראמפ פעל בסוף כבומרנג?

מתפכח? התקשורת האמריקנית מדווחת כי נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, החל להשלים עם העבודה שהסכם מדיני בין ישראל לפלסטינים לא נמצא בהישג יד, בטח לא בתקופה הקרובה.

ע"פ הדיווחים השונים, טראמפ, שהיה משוכנע בתחילת הקדנציה כי בכוחו ובכוח הגישה "העסקית והחריפה שלו" לחולל את הבלתי יאומן, ניצב כעת בפני אותו שלב של חוסר אמון בין הצדדים – בדיוק כמו בסבבי המו"מ בתקופת אובמה.

עוד דווח כי זו התחושה אותה מקנה שליחו של טראמפ וחתנו, ג'רארד קושנר, בפגישותיו עם הגורמים השונים.

מענין לענין באותו ענין: במהלך ביקורו של טראמפ באזור סיקרה התקשורת בהרחבה את שיחת הצעקות בין טראמפ לאבו מאזן. במהלך אותה שיחה הוכיח טראמפ במילים קשות את אבו מאזן על חלקו בהסתה האנטישמית בתקשורת הפלסטינית, מערכת החינוך ועוד.

מי שעמד מאחורי השיחה, כך נטען, הוא ראש הממשלה נתניהו שהציג בפני טראמפ וידאו ובו הוכחות מרשיעות על חלקו של עבאס במערך ההסתה הרצחני.

אלא שהעיתון 'וושינגטון פוסט' מדווח כי הוידאו אולי פעל את פעולתו בטווח הקצר, אך גרם לנזק בטווח הארוך. ע"פ הדיווח, טראמפ סבור כעת כי נתניהו ביקש בהצגת הוידאו לחסל את הסיכוי להתקדמות מדינית, זאת מתוך הנחה כי הדבר יגרום למשבר אמון בינו לבין אבו מאזן.

"במובן מסוים הוא חש שנפל תרמית להטעיה ישראלית", צוטטו מקורבים לנשיא.

גורמים מדיניים בישראל הכחישו את הדיווח וטענו: "האמון בין טראמפ לנתניהו – בשיאו".

"הישראלים ערכו באופן שקרי את השיחה בין טראמפ לאבו מאזן"