בטקס רשמי בנתב"ג התקבל בצהרים נרנדרה מודי, ראש ממשלת הודו, שנחת בישראל לביקור בן 3 ימים. מודי הוא רה"מ הראשון של "הדמוקרטיה הגדולה בעולם" שמבקר בישראל. נתניהו: "השמים הם הגבול? הרבה יותר מזה" • וידאו וגלריה

בידוד מדיני? ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, נחת היום (שלישי) בנתב"ג לביקור בן שלושה ימים. את פניו של מודי קיבלו ראש הממשללה ואנשי סגל א נוספים של המדינה, כשע"פ הוראתו הישירה של נתניהו, מודי יזכה בביקורו לאותם יחס ותנאים כפי שזכה להם נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בטקס קבלת הפנים: "אנו מחכים לך זמן רב. אנו מחכים לך למעשה כמעט 70 שנה, כיוון שביקורך הוא ביקור היסטורי אמיתי. זאת הפעם הראשונה שראש ממשלת הודו מבקר בישראל. אנו מקבלים אותך בזרועות פתוחות. אנחנו אוהבים את הודו. אנחנו מעריצים את התרבות שלך, את ההיסטוריה שלך, את הדמוקרטיה שלך, את המחויבות שלך לקידמה. אנו רואים בך נפש תאומה בחתירתנו המשותפת להעניק עתיד טוב יותר לעמינו ולעולם.

ראש הממשלה, כשפגשתי אותך לראשונה באו"ם לפני שלוש שנים, הסכמנו לשבור את מה שנותר מהחומות בין הודו וישראל. לחצנו ידיים והסכמנו לכונן שותפות היסטורית של קידמה. ואז נפגשנו שוב בפריז, ומאז דיברנו פעמים רבות בטלפון. אבל אני זוכר, ידידי, מה אמרת באותה פגישה ראשונה, אמרת שככל שהדברים נוגעים ליחסי הודו-ישראל, השמים הם הגבול!".

בוידאו: נחיתת המטוס של ראש ממשלת הודו. צילום: EE911

נתניהו הוסיף: למעשה, ידידי, השמיים אינם הגבול, כי היום אפילו תכניות החלל שלנו פועלות יחד כדי להגיע לגבהים גדולים אף יותר. היחסים בין עמינו המוכשרים והחדשניים הם טבעיים. הם כל כך טבעיים שאנחנו יכולים לשאול, למה לקח להם זמן כה רב לפרוח? ובכן, נדרש היה מפגש של הלבבות והמוחות ומחויבות של ממשלותינו. יש לנו את זה היום. בביקור זה, היוזמה שלך ,"לייצר בהודו" (Make in India), פוגשת את המדיניות שלי, "לייצר עם הודו" (Make with India). אנחנו מקימים קרן חדשנות בסך 40 מיליון דולר כבסיס לשיתוף פעולה טכנולוגי גדול אף יותר בינינו. השותפות בינינו היא בתחומי המים, החקלאות, הביטחון, האנרגיה ותחומים רבים אחרים. אני מאמין שהנוסחה להצלחה היא פשוטה. היא I בריבוע ו-T בריבוע, שמשמעותה כישרון הודי כפול טכנולוגיה ישראלית, ששווה לקשרי המחר של הודו-ישראל. זאת רמת המתמטיקה שאני זוכר מימיי כסטודנט, אבל אני משוכנע במתמטיקה האמיתית של החיים.

אני משוכנע בהצלחת השותפות שלנו מסיבות רבות: ראשית, הכישרון של עמינו. אומרים, ראש הממשלה, שבעמק הסיליקון בקליפורניה שתי השפות השכיחות ביותר הן הינדית ועברית. לעתים שומעים גם אנגלית. שנית, אני מאמין בהצלחת השותפות בינינו בזכות הסולידריות הגדולה בין עמינו, הרעות האמיתית בין הודים וישראלים. היהודים בהודו ו-100,000 הישראלים ממוצא הודי מהווים גשר אנושי מופלא בין שתי אומותינו ושני עמינו. שלישית, אני משוכנע בהצלחתנו בזכות המנהיגות".

"ראש הממשלה מודי, אתה מנהיג גדול של הודו ומנהיג עולמי גדול. ביקורך בישראל הוא עדות לכך. שני עמינו מחזיקים בערכים איתנים, המושרשים במסורות עתיקות יומין, אך שנינו חותרים לממש את ההבטחה לעתיד טוב יותר. אני יודע – וביקור זה מסמל זאת בבהירות גדולה – אני יודע שאנחנו יכולים לעשות יותר וגם יותר טוב ביחד.

ברוך הבא לישראל, ידידי, ראש הממשלה מודי. שוקראן. תודה", סיים נתניהו את דבריו.

צילומים: שלומי כהן / פלאש 90