יו"ר ועדת הכספים מגיב בחריפות לנאומו השנוי במחלוקת של נשיא המדינה אמש: "אמירתו חמורה מכיוון שאנחנו בעד הסטטוס קוו, אבל הרפורמים ובעלי בריתם פונים לבג"ץ שהוא סניף של הרפורמים". וגם: מה בנט באמת חושב על הרפורמים?

"גדולי ישראל הם הרבנים של כולם. ריבלין לא מבין במונחים של בית שמאי ובית הלל. שמאי והלל הם רבנים של כולם והפסיקה שלהם מחייבת את כולנו, אם הוא רוצה לדבר נגדנו ועל הרפורמים שידבר בעברית": כך אומר הערב יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, בתגובה לנאומו של נשיא המדינה אמש.

בראיון ל'קול חי' הוסיף גפני: "אמירתו חמורה מכיוון שאנחנו לא רצינו להפר את הסטטוס קוו אלא להשאיר את הכותל כפי שהוא היה. אנחנו גם לא רצינו לשנות את חוק הגיור. אנחנו חיינו עם הסטטוס קוו אבל הרפורמים ובעלי בריתם פונים לבג"ץ שהוא סניף של הרפורמים…הם ביקשו להפר את החלטת הממשלה כפי שהתקבלה בתחילת הקדנציה. נשיא המדינה אמר שאנחנו קיצוניים? הם קיצוניים וגם הוא קיצוני".

על ההסתה בתקשורת אמר ריבלין: "התקשורת לרעתנו אבל אנחנו לא יכולים לוותר על עקרונותינו. הרפורמים משפיעים יותר על התקשורת, הם מקבלים את הכותרות הראשיות בעיתונות הרדודה החילונית".

גפני חשף כי שוחח עם השר בנט על פגישתו עם הרופרמים ושמע ממנו הזדהות עם החשש מפני ההשפעה הרעה שלהם. "בנט אמר לי שאין לו דעה שונה ממני על הרפורמים. הוא אמר לי הדעה האידיאולוגית נגד הרפורמים שעושים פה דברים חמורים, היא כמוני – רק הדרך שלי להתנהל מולם שונה".

ליצמן משוכנע: "בנט לא יעשה דבר ללא תיאום עם הסיעות החרדיות"