כחלון מאשים: "לבנק ישראל יש אינטרס שמחירי הדיור ימשיכו להיראות גבוהים"

גם אחרי שנתיים בתפקיד שר האוצר ללא הצלחה בהורדת מחירי מחירי הדירות, אין למשה כחלון ספק שבסוף זה מה שיקרה. "יש הרבה גופים, כולל הבנקים, שלא רוצים שהמחירים יירדו. בסוף הם יצטרכו להסביר כמה כסף שפכו פה"

למרות העליה המתמדת במחירים – כחלון עדיין אופטימי: שר האוצר, משה כחלון, מסכם יותר משנתיים בתפקיד. בדברים שנשא היום בכנס לשכת רואי החשבון הוא הצהיר בביטחון: "מחירי הדיור יירדו בסוף".

בדבריו האשים כחלון שורה של גורמים בכך שהם אינם מעוניינים בירידת מחירי הדיור. "יש הרבה גופים שלא רוצים שהמחירים יירדו. אם יש לך דירה של שלושה מיליון שקל, את רוצה שתרד ל-2.5 מיליון שקל? בנקים שהזרימו אשראים בצורה חסרת תקדים, יצטרכו להסביר, כיצד שפכו כספים. כמה כסף מונח פה בבלוקים?"

לטענתו, "בנק ישראל מתעקש שמחיר למשתכן לא ייכנס ללמ"ס. זה לא עסקה, כדי שהמחירים ייראו גבוהים בשביל הבנקים? אין לי ספק שבסוף התהליך הזה של ירידת מחירי הדיור – יקרה".

"אי אפשר להתנבא לגבי מחירי הדיור, זה אירוע פסיכולוגי ולא נדל"ני"

בנק ישראל: "ירידה דרסטית במחירי הדיור – לא תסכן את הבנקים"

על החקירות נגד נתניהו אמר כחלון: "הדבר הכי גרוע שאנחנו עושים זה ההתעסקות בזה. יש חקירות, יש משטרה, פרקליטות, כשנגיע לזה, צריך לשאול אותנו. זו התערבות לא טובה. צריכה להתקבל החלטה על ידי פקד כלשהו. הוא שומע אותי כראש מפלגה של 10 מנדטים, הוא לא משקלל את זה?"

3 תגובות

עצוב שהוא נהיה כמו לפיד: "אכלו לי שתו לי – חכו רק רגע, אני כבר מגיע".
שר הסיכון יצטרך להסביר איפה הכסף. כמה כסף הולך למדינה על כל דירה שנמכרת. לא אף אחד אחר יצטרך לתת הסברים. לקח סמכויות מכל הכיוונים, ניפח את עצמו ולא מצליח לעשות כלום.

אני מאשים !
כחלון מאשים !

היחיד שבאמת עשה משהוא
כמויות של אנשים הגיעו לדירה שלהם במחיר מציאה בגללו
וגם העליה החדה התמתנה
אנשים מפרסמים את דירותיהם זמן רב ואיך קונים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *