פחות משבוע לסיבוב השני במפלגת העבודה - ושני המועמדים פועלים במרץ לגייס תמיכה מבכירי המפלגה ומחנה השמאל: יו"ר ההסתדרות הודיע על תמיכה בפרץ, רה"מ לשעבר ברק בגבאי. השאלה הגדולה: במי יתמכו יחימוביץ' והרצוג

פחות מיממה לאחר הסיבוב הראשון בפריימריז לראשות 'העבודה' והקמפיין לקראת הסיבוב השני שיערך בשבוע הבא – בשיאו: שני המועמדים, אבי גבאי ועמיר פרץ, כבר חורשים את השטח, כשבמקביל נעשים מאמצים ע"י כל אחד מהצדדים לזכות בתמיכתם של כמה שיותר בכירים במפלגה ובמחנה השמאל.

היום הודיע יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, על תמיכתו בפרץ. במסיבת עיתונאים שכינס האחרון, אמר ניסנקורן: "אני נמצא כאן כדי להביע תמיכה בלתי מסויגת בפרץ. עמיר מייצג את מה שהעבודה זקוקה לה – מנהיג ערכי, שפעל רבות לצמצום פערים, למען הגמלאים, למען כבוד האדם ולמען הדרך המדינית השפויה. עמיר מייצג מנהיגות. הדרך של עמיר מאחדת את העם, אני מאמין ביכולתו להביא ציבורים נוספים ולאחד את המפלגה".

השטח של פרץ והחיבורים של גבאי: 'העבודה' נערכת לסיבוב השני

פרץ עצמו אמר במסיבת העיתונאים: "נתניהו צריך להיות מודאג. יום אחרי שאבחר נגיש הצעת חוק לפיזור הכנסת…אני מעריך שבמאי 2018 יתקיימו הבחירות לכנסת. נביא למהפך במדינת ישראל. אני מתכוון לשמירת המחנה הציוני ויצירת מחנה מאוחד להחלפת השלטון במדינת ישראל ביחד עם ציפי לבני שתהיה חלק ממנו".

עוד הופיעו במסיבת העיתונאים לצידו של פרץ: חברי הכנסת שמולי, בר, סוויד ושי.

תגובתו של אבי גבאי לא איחרה לבוא עם הודעתו של רה"מ לשעבר, אהוד ברק, על תמיכתו בו. "עמיר פרץ שייך לעשור הקודם, אבי גבאי שייך לעשור הבא, הוא הוביל מהפך בעבודה והוא יוביל מהפך במדינה", דברי ברק.

שני הנעלמים הגדולים הם היו"רים האחרונים של המפלגה – שלי יחימוביץ' ויצחק הרצוג. נכון לעכשיו שני המתמודדים מפעילים עליהם לחץ רב, כשלא מן הנמנע שהם יעדיפו לשבת על הגדר על לרגע האחרון.