חיזוק משמעותי לאבי גבאי בקרב על ראשות 'העבודה': חברת הכנסת שלי יחימוביץ' פרסמה הודעה לתומכיה בה היא קוראת להצביע למועמד שהגיע למקום השני בסיבוב הראשון: "הוא לא מושלם, אבל בחירה מדוייקת"

הקרב על ראשות העבודה מתחמם: ח"כ שלי יחימוביץ', אחת הדמויות החזקות במפלגה, הודיעה היום על תמיכה בשר לשעבר אבי גבאי. בהודעה שפרסמה לתומכיה כתבה יחימוביץ': "אני תומכת באבי גבאי לראשות מפלגת העבודה, ואת הפתק עם שמו אשים בקלפי ביום שני בידיעה שאני נותנת את קולי ואת תמיכתי לאדם נקי כפיים, אינטליגנטי בצורה יוצאת דופן, ואמיץ, שיעשה טוב למפלגה שלי ולמדינה.

אז אבי, בהצלחה! ובלי טקסי הצטרפות, ובלי שום תנאים ודרישות, אני פשוט אבוא היום למטה שלך, ואצטרף להמוני האנשים הטובים שכבר מקיפים אותך ופועלים לבחירתך מבלי לבקש לעצמם דבר. התוצאה המרשימה שאבי קיבל השבוע בסיבוב הראשון בפריימריס, היא הישג לו, אבל גם תעודת כבוד למפלגה שלנו, שקיבלה אותו בחיבוק גדול, והוכיחה שהיא מפלגה חפצת חיים.

עוקבת אחריו מקרוב יותר משנתיים. ההתייצבות שלו, שר יחיד בממשלה, נגד נתניהו ונגד מתווה הגז המושחת, היא הרבה יותר מאיזו נקודת חן בעברו. היא מעידה על העתיד. היא דרשה תעוזה, ובקיאות, וסלידה טבעית משחיתות, וחוסר נכונות ללכת בתלם החרוש והנוח, גם כשהדבר מזיק לך פוליטית. אלה תכונות שאנחנו זקוקים להן כאוויר לנשימה.

גבאי: אם אבחר, אשמח אם הרצוג ימשיך בתפקיד יו"ר האופוזיציה

שיתפנו פעולה אז, וגם בהמשך. גיליתי אדם בלי פוזות, העמדות פנים, וגינוני כבוד. רחוק מהתלהמות ומפאתוס מיותרים, הגיוני ולא מחרטט סתם. יודע לזהות גם אי צדק וגם מטרות צודקות, לא מהסס לבקר אבל תמיד מגיע גם עם פתרון חלופי.
המלים שלנו היו שונות. אני דברתי על העדר הצדק שבחלוקת משאבי הטבע השייכים לכולנו, הוא דיבר על עסקה כל כך תמוהה וגרועה, עד שהיא חייבת להיות מושחתת.
מעדיפה שמישהו ידבר בשפה שאינה זהה לזו שלי, אבל פשוט שיעשה את הדבר המדויק והנכון והאמיץ ברגע המבחן. בדיוק כפי שעשה כשהתפטר מהממשלה עם פיטוריו של בוגי יעלון מכהונת שר הבטחון.
בדיוק כפי שהודיע עכשיו, בענייניות ובלי לנהל סחר-מכר, שאם יבחר יבקש מהרצוג להישאר בתפקיד ראש האופוזיציה. זו התנהגות נבונה, אצילית, וראויה לשבח.

בכירים במפלגות מכל הקשת הפוליטית מתעניינים אצלי כל הזמן מה קורה, מה יהיה אצלנו.
יש להם מכנה משותף: הם מאוד לא רוצים שאבי גבאי יבחר. זה מאיים עליהם. מישהו צריך הוכחה טובה יותר לכך שצריך לבחור בו?
זה לא סוד שהאנשים הקרובים לי ביותר בחרו לתמוך בו עוד לפני שאני עשיתי זאת פומבית.
הם סיפרו לי איך בשיא ההשמצות והעליהום שהיה עליו לקראת הסיבוב הראשון, באו אליו שלל יועצים ותבעו, דרשו, התחננו שינהל גם הוא קמפיין "שחור" נגד יריביו העיקריים. הם אפילו באו מוכנים עם חומרים.
הוא לא היה מוכן לשמוע על זה. פשוט סירב. שוב ושוב.

אני אוהבת את זה. אני אוהבת את העובדה שלאדם יש קווים אדומים ברורים, שהוא מפעיל שיקול מוסרי לצד השיקול הענייני.
לא טוענת לרגע שהוא מושלם. לא בהכל אני מסכימה אתו. אני כן אומרת, שהוא הבחירה המדוייקת ביותר. שהוא מביא אתו משב רוח רענן, כוחות פנימיים, ותקווה.
אז קדימה, בואו תעשו כמוני. ביום שני הקרוב, 10 ביולי, בואו לקלפי, ובחרו באבי גבאי".

סקר היום שאחרי הפריימריז: גבאי ופרץ מחלישים את ׳יש עתיד׳