נתניהו שוחח עם פוטין: "ישראל לוחצת לאזור מפורז בדרום סוריה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. ע"פ דיווחים ב"טיימס" הבריטי ישראל מנסה לשכנע את הצדדים להבטיח רצועה מפורזת בדרום סוריה, שבה חיזבאללה וזרועות נוספות של איראן לא יוכלו לפעול

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום (ה') בטלפון עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

מהקרמלין נמסר כי נתניהו יזם את השיחה וכי שני המנהיגים המשיכו בחילופי הדעות שהם מקיימים בנושא שיתוף הפעולה הרוסי-ישראלי.

ע"פ דיווחים מפי מקור במזרח התיכון ל"טיימס" הבריטי, ישראל עוקבת מקרוב אחר השיחות בין ארה"ב לרוסיה, ולוחצת על שני המעצמות להבטיח אזור מפורז בדרום סוריה שבו חיזבאללה ומיליציות שבתמיכת איראן לא יורשו לפעול.

ישראל לוחצת על ארצות הברית ורוסיה להבטיח אזור מפורז בדרום סוריה שבו חיזבאללה ומיליציות שבתמיכת איראן לא יורשו לפעול. כך אמר מקור במזרח התיכון ל"טיימס" הבריטי. לפי הדיווח, ישראל עוקבת מקרוב אחר השיחות שמקיימות ארה"ב ורוסיה בעמאן בנוגע לעתידה של דרום סוריה.

עוד דווח עוד כי מקורות ביטחוניים אישרו שנתניהו העלה את עניין האזור המפורז בשיחות שערך עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ועם נשיא רוסיה.

לפי הדיווח, מדובר באזור של כ-50 קילומטרים מזרחית לרמת הגולן אל מעבר לעיר דרעא – שעומדת במוקד השיחות האמריקניות-רוסיות, ועד לעיר א-סווידא.
בעיתון ציינו כי ישראל חוששת ממיליציות פרו איראניות, כגון חיזבאללה, אשר יישארו בדרום סוריה ויתבססו בה, כולל באזורים שסמוכים לגבול.

בכתבה צוין עוד כי ישראל מספקת נשק למורדים ומנסה לזכות באהדת הסורים באמצעות סיוע המוניטרי והענקת טיפול רפואי לפצועים.

כזכור מוקדם יותר, וכיממה לפני פגישתו עם פוטין אמר טראמפ כי: "רוסיה מערערת את המצב בעולם", וקרא לה להפסיק לתמוך בסוריה ואיראן.

טראמפ יום לפני פגישה עם פוטין: רוסיה מערערת את המצב בעולם

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן