עוד החלטה מופרכת של אונסק"ו: "מערת המכפלה – אתר מורשת פלסטיני"

אבסורד: ועדת המורשת של האו"ם אישרה ברוב קולות את ההצעה הקובעת כי האתרים ההיבטוריים בחברון, לרבות קברי האבות הקדושים, הם "אתרי מורשת פלסטיניים". תגובות זועמות במערכת הפוליטית: "אות קלון והכחשת היסטוריה"

מחול האבסורד נמשך: לאחר ששללה את הקשר בין העם היהודי להר הבית החליטה ועדת המורשת, החינוך, התרבות והמדע, של האו"ם (אונסק"ו) כי האתרים ההיסטוריים בחברון – לרבות מערת המכפלה וקברי האבות הקדושים שבה – הם "אתרי מורשת פלסטיניים".

הפלסטינים הם שהגישו את הצעת ההחלטה, והיא התקבלה ברוב קולות ע"י חברי הועדה שהתכנסה בפולין.

כצפוי, במערכת הפוליטית הגיבו בזעם להחלטה העויינת והאבסורדית. "מאכזב ומביש לראות איך פעם אחר פעם ארגון אונסק"ו מכחיש את ההיסטוריה ומעוות את המציאות כדי לשרת, בצורה מודעת, את המנסים למחוק את המדינה היהודית מעל המפה. ישראל לא תחזור לשתף פעולה עם אונסק"ו כל עוד הגוף משמש כלי לניגוח פוליטי במקום ארגון מקצועי", מסר שר החינוך, נפתלי בנט.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הגיב: "אונסק"ו הוא ארגון מוטה פוליטית, מביש ואנטישמי, שההחלטות המתקבלות בו הן שערורייתיות. שום החלטה של הארגון הלא רלוונטי הזה תפגע בזכותנו ההיסטורית בת אלפי השנים על מערת המכפלה, או בזכותנו על הארץ. אני מקווה שבעזרת ידידתנו הגדולה ארצות הברית, יופסק התקצוב של הארגון הזה. ההחלטה הזו גם מוכיחה, פעם נוספת, כי פניה של הרשות הפלסטינית אינם לשלום, אלא להסתה והכפשה של ישראל בעולם".

בגלל אונסק"ו: נתניהו הורה לקצץ שוב מתקציב האו"ם

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי אמרה: "זהו אות קלון לאונסק"ו שפעם אחר פעם מעדיף לעמוד לצד השקר."

לדבריה, "למרות המאמצים הכבירים של משרד החוץ שנעשו בשבועות האחרונים לסיכול ההחלטה שמתכחשת להיסטוריה, ולמרות ההישג של ההצבעה החשאית, הרוב האוטומטי הערבי הצליח להעביר את הצעת ההחלטה שמנסה לנכס לפלשתינים את הסמלים הלאומיים של העם היהודי. גם עוד אלף שנים מערת המכפלה תישאר בריבונות יהודית, ואילו אונסק"ו תחדל להתקיים כארגון מורשת".

עוד אמרה סגנית השר חוטובלי: "אותו רוב אוטומטי גם היה מעביר החלטה שהשמש זורחת במערב ולא במזרח. ישראל לא תיכנע לעיוות ההיסטורי ותמשיך את המאבק בהטייה של מוסדות האו"ם כלפי ישראל".

סגן שר הביטחון, אלי בן דהן: "נראה שאונסק"ו שוב הולכים בצעד הזוי לקראת ניסיון לכינונה של מדינה פלסטינית. למזלנו רוב העולם, כולל העולם המוסלמי, מבין שאי-אפשר למחוק עבר עשיר של עם ולאום ולהחליפו בהיסטוריה מומצאת ומשוכתבת של עם פלסטיני מומצא.
לו הפלסטינים היו מעלים באונסק"ו הצעת החלטה שהעולם מרובע, גם לזה היו נמצא רוב. זאת אמינות ההחלטות של אונסק"ו."

"כאשר אנו מחללים את הכותל, אונסק"ו מכחשים את הקשר שלנו לארץ"

4 תגובות

מה אתם רוצים מאונסק"ו
אם במדינת ישראל ס.היועץ המשפטי קובעת
שרחצה נפרדת לגברים ונשים היא….הדרת הנשים
מי שכופר בנאמר: והיה מחניך קדוש ולא יראה בך ערות דבר ושב מאחריך
אל לו ללין שאומות העולם כופרות בנאמר: השדה והמערה אשר בולך נתתיה

ישראל צריכה לעשות מעשה דרמטי כמו למשל לא לתת לערבים דריסה במערת המכיפלה
אני לא יודע מה, משהו שהערבים ידפקו…

למה באמת אומרים הלכה עשיו שונא ליעקב ולא אומרים הלכה עשיו שונא לישראל. בידוע שיעקב מבחינת העולם הזה, וישראל מבחינת העולם הבא, כמו שנאמר "ושרית עם אלוקים ואנשים ותוכל" כאשר עם ישראל בבחינת יעקב שזה העולם הזה אז אומות העולם יכולים עלינו, אבל אם עם ישראל בבחינת ישראל, אפילו מלאכים לא יכולים עלינו וכ"ש אומות העולם

אם באנסקו יעשו אצבעה על כל מדינת ישראל למי היא שייכת, אני לא יתפלא אם יצבעו בעד הפלסטינים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *