במהלך נאום בלשכת עורכי הדין אמר היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על ההפגנות מול ביתו בכל מוצאי שבת, כי "אנחנו מוצאים את עצמנו במאבק על מעמדו של שלטון החוק במדינה"

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, התייחס הערב (א') להפגנות מול ביתו במהלך השבועות האחרונים, במהלך טקס סיום שנת המשפט בלשכת עורכי הדין שבירושלים. "אנחנו מוצאים את עצמנו במאבק על מעמדו של שלטון החוק במדינה", אמר, "היו ניסיונות לערער את מעמדי".

"הניסיונות הללו לא מוגבלים למוסד היועץ המשפטי לממשלה, אלא אנחנו רואים אותם חוזרים כחוט השני ביחס לגופים הנוספים שמרכיבים את מערכות המשפט ואכיפת החוק במדינה בתי המשפט והמשטרה".

מנדלבליט הוסיף כי, "המאבק הזה הוא עניינו של כל אזרח במדינת ישראל".

היועמ"ש התייחס גם לשלט שנתלה מול ביתו, שבו נכתב "נתניהו אשם עד שתוכך חפותו", ואמר כי "עוד דמוקרטיה כזו ואבדנו".

הוא התייחס גם לחקירות ראש הממשלה באופן כללי, ואמר: "אף אדם איננו חסין מחקירה, גם אם הוא ראש ממשלה. אולם, לכל נחקר יש זכות להליך הוגן, גם אם הנחקר הוא שר או אפילו ראש ממשלה

מנדלבליט על חקירות רה"מ: "מתקדמות בקצב ראוי; יודעים מה קורה"

בשבועות האחרונים מתקיימת מחאה בכל מוצאי שבת מול ביתו של מנדלבליט, על התנהלותו המהוססת והאיטית לטענת המפגינים בפרשיות הנוגעות לראש הממשלה בנימין נתניהו.

המפגינים מתכנסים בכיכר גורן בפתח תקווה ונושאים שלטים "ממשלה של מושחתים", "נתניהו תתפטר".

בתחילה התקיימו ההפגנות נגד מנדלבליט מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה, אך המוחים הורחקו משם ובשבועות האחרונים הם מפגינים בכיכר גורן.
ההפגנות מתקיימות ללא רשיון מהמשטרה, אך השוטרים מתירים את קיומה כל עוד הסדר נשמר.